Újabb 1,5 milliárdos beruházásra pályázhat a Florin

Újabb 1,5 milliárdos beruházásra pályázhat a Florin
2022. 04. 01., 14:31

Átadták a Florin Zrt. új gyárkomplexumát, amellyel az ország magyar tulajdonban lévő legnagyobb és legmodernebb háztartásvegyipari termelési kapacitása jött létre. A két év alatt megvalósult beruházás eredményeként a Magyar Multi Program támogatásával a régióban is jelentős háztartásvegyipari és kozmetikai gyártóbázis működhet Szegeden. A fejlesztés lehetővé tette, hogy még a koronavírus-járvány alatt önellátóvá vált az ország fertőtlenítőszerekből.

Megvalósult a szegedi Florin Zrt.-nél az a beruházássorozat, amely 2020-ban, a koronavírus-járvány kitörése után vette kezdetét a Magyar Multi Program keretében. A Florin még 2019-ben bekerült a kiválasztott, nagy növekedési potenciálú, exportképes hazai cégek közé. Ezek fejlődési lehetőségeinek kiaknázását segítette az Innovációs és Technológiai Minisztérium a támogatással.   

A Florin több mint 500 féle háztartási tisztítószert, testápolási terméket, kozmetikumot, valamint kórházi és lakossági fertőtlenítőt gyárt. Ma már a hazai piacon túl számos európai és távolabbi országba is sikerrel értékesíti termékeit.

Barta Attila cégvezető a gyáravatón arra emlékeztetett, hogy a járvány 2020 eleji kitörése teljesen új helyzet elé állította a Florint, hiszen napok alatt kellett a teljes termelését átállítani fertőtlenítőszerek gyártására, hogy biztosítható legyen az egészségügyi intézmények, közszolgáltatók ellátása ezekből a védekezéshez kulcsfontosságú termékekből.

A Florinnak pillanatok alatt kellett megsokszorozni a termelését ezekből a készítményekből, amiben szerencsére támaszkodhatott a gyártási tapasztalataira és szakembereire. A cég ugyanis csaknem negyven éve készíti a Brado fertőtlenítőszereit Szegeden, ellátja az egészségügyet professzionális készítményekkel, a lakosságot pedig ugyanezeknek a kiskereskedelmi változataival Brado Life néven.

Mindeközben az is világossá vált, hogy az ország tartós és biztonságos önellátásához azonnali kapacitásbővítésre van szükség. Ennek érdekében felgyorsították a Florin eredetileg hosszabb időre tervezett gyártásmegújítási, kapacitásbővítési beruházássorozatát. Ehhez adott nélkülözhetetlen segítséget a Magyar Multi Program támogatása. 

A Florin a program keretében 322 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a 716 millió forintos összköltségvetést meghaladó beruházásához, amelynek keretében új berendezésekkel felépült a fertőtlenítő- és tisztítószereket, valamint kozmetikai termékeket előállító új gyártókomplexuma. Ez a több lépcsős beruházás valósult meg mostanra teljesen.

Az ünnepélyes gyáravatón részt vett dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára, aki köszönetet mondott azoknak a vállalkozásoknak, amelyek hozzájárultak a járvány elleni eredményes védekezéshez.

Az államtitkár a helyszínen elsőként jelentette be, hogy a Florin új fejlesztési terve megfelelt a Magyar Multi Program új körének előminősítésén, így pályázatot nyújthat be egy újabb 1,5 milliárd forintos beruházás megvalósításához, amelyhez – sikeres pályázat esetén – a kormány akár 770 millió forint támogatást nyújthat.

A Florin a Magyar Multi Program támogatása mellett a fejlesztéshez igénybe vette az időközben a kormányzat által meghirdetett Egészségipari Támogatási Program segítségét is, ami kifejezetten azt a célt szolgálta, hogy Magyarországot önellátóvá tegye a kulcsfontosságú egészségügyi termékekből.   

A társaság a pályázati források segítségével 200 százalékos kapacitásbővítést valósított meg összesen több mint hárommilliárd forintos beruházás keretében. Ennek eredményeként a Florin naponta akár 200 ezer liter fertőtlenítőszert és 300 ezer darab készítményt is képes előállítani. A cég nemcsak fertőtlenítőszerekből tud bármikor gyorsan nagy mennyiséget gyártani, hanem a többi saját és bérgyártott termékéből is. Így a hazai piac ellátásán túl is képes teljesíteni nagy exportmegrendeléseket is.

Olyan regionálisan is nagy és versenyképes kapacitás jött létre a Florinnál, amivel a cég nemzetközi szinten is jelentős szereplővé válhat a háztartásvegyipari, kozmetikai termékek és fertőtlenítőszerek piacán – összegezte a most átadott beruházás eredményét Barta Attila cégvezető.

(A fotón: Mihálffy Béla, Barta Attila és dr. György László)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS