Új magyar e-learning oldal indul

2021. 02. 12., 11:30

Mesterséges intelligencia kurzussal, informatika érettségi felkészítővel és Python programozás oktatóvideókkal indul Magyarország legújabb e-learning oldala, az eduking.hu. A platform egyedülálló abban, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában sajátíthatja el a tananyagot témakörök szerint. A weblap ötletgazdája az a Mosóczi András, akinek a nevéhez már számos sikeres hazai e-learning projekt kapcsolódik, többek közt a hatszoros Év Honlapja-díjas mateking.hu is.

Érettségire készülő diákoknak és egyetemi hallgatóknak segít a hatékonyabb tanulásban hazánk legújabb e-learning oldala, ráadásul sok ingyenes kurzussal startolnak.

A középiskolások örömére ingyenes informatika érettségi felkészítő anyag is megtalálható az eduking.hu oldalon, egy másik kurzusban pedig a jelenleg legmenőbb programnyelv, a Python alapjaival ismerkedhetnek meg a diákok ingyen.

Az egyetemistáknak szánt tananyagok közül az egyik legizgalmasabb a mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzus, de ingyenesen elérhető Operációkutatás tananyagokat is találnak az eziránt érdeklődők.

A weboldalra a következő hónapokban folyamatosan kerülnek fel az újabb és újabb tananyagok informatikai, programozói, valamint különböző természettudományos témában. Az általános iskolások számára például rendkívül könnyen érthető és játékos fizika oktatóanyagok készülnek és a tervek szerint hamarosan ugyanez elérhető lesz kémiából is.

Klára Botond orvosi fizikus és fizikatanár a weboldal egyik alapítója a mostani fejlesztéssel kapcsolatban arról beszélt, megoldást kerestek arra, hogy minden korábbinál hatékonyabbak lehessenek az oktatóvideós tanításban.

„A diákok számára a tanulás jelentős mértékben könnyíthető meg, ha olyan videók formájában segítjük a megértést, melyeket a saját tanulási sebességükhöz tudnak igazítani”mondta Klára Botond.

Mindenki a saját tempójában haladhat


Az eduking.hu-n a hagyományos videós tutoriálokat egy kicsit újragondolták a fejlesztők: a honlap egyik egyedisége abban rejlik, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában tanulhatja meg a tananyagot. Klára Botond egy hasonlattal élve azt mondta, olyan ez, mint a gázpedál, amit megnyomunk, ha gyorsítani akarunk:

„A platform általános iskolától a középiskolán át az egyetemi szintig kívánja lefedni a természettudományos tárgyakat, ráadásul több szinten, vagyis éppen úgy szeretnénk segíteni azokat a diákokat, akiknek nehézséget okoz a fizika vagy a kémia, mint azokat, akik emelt szintű érettségire készülnek ezekből a tárgyakból. A kurzuskínálat folyamatosan bővül, a célunk pedig az, hogy egy diákbarát, és szakmailag is színvonalas természettudományos oktatási platformot hozzunk létre.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 09:15:00
Az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól pedig (a nyers adatok szerint) 6,0 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. augusztusban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2024-10-15 03:15:00
A Duna House által szeptemberre becsült 9754 ingatlanpiaci tranzakció 4,8 százalékkal haladja meg az augusztusi és 20,9 százalékkal a 2023. szeptemberi szintet. Az ingatlanközvetítő becslése szerint 2024-ben eddig 92 ezer tranzakció valósult meg, így a várakozásoknak megfelelően a korábbi, 110–130 prognózis közepe körül fogja zárni az évet a piac.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS