Új befektetési stratégiát indít az Amundi

2021. 04. 14., 19:00

Az Amundi új befektetési stratégiát indít Just Transition for Climate néven, az aktívan kezelt kötvényalap úgy támogatja az energia átmenetet, hogy annak társadalmi hatásait is szem előtt tartja – közölte a legnagyobb európai alapkezelő, az Amundi Asset Management az MTI-vel.

A közleményben Jean-Jacques Barberis, az Amundi ESG igazgatója kiemelte, hogy az energia átmenet nem valósítható meg társadalmi támogatottság nélkül. Ezt a felismerést testesíti meg a Just Transition koncepció, amelynek középpontjában az energia átmenet járulékos társadalmi hatásai – a munkavállalók jóléte, a fogyasztók érdekei, a helyi közösségek életminősége és a szélesebb értelemben vett társadalom igényei – állnak.

Az Amundi által kidolgozott Just Transition minősítési rendszer a saját iparáguk átlagához viszonyítva méri a kibocsátók teljesítményét az olyan társadalmi kérdésekben, mint például a munkavállalók jóléte. Mindezeket súlyozzák, annak megfelelően, hogy mennyire fontosak az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való áttérés társadalmi elfogadottsága szempontjából.

Felidézték, hogy 2015-ben már létrehozták az Amundi Responsible Investing - Green Bonds (Felelős Befektetés - Zöld Kötvény) alapot azzal a céllal, hogy a szakmai befektetői oldal is bekapcsolódjon a globális felmelegedés elleni küzdelembe. Ez volt a Just Transition for Climate Alap elődje, amelynek befektetési univerzumát a Bloomberg Barclays Euro Aggregate Corporate index 3122 vállalati kötvénye adja. Ezt a kört szűkíti most le az alapkezelő, ezután azokat a kibocsátókat részesítik előnyben, amelyeknek szén-dioxid-kibocsátása legalább 20 százalékkal alacsonyabb a benchmarknál.

Az Amundi Európa legnagyobb, a világ 10 legjelentősebb tőzsdén jegyzett alap- és vagyonkezelője közé tartozik, amely több mint 1700 milliárd euró értékű vagyont kezel hat globális befektetési központján – Párizs, London, Dublin, Milánó, Boston és Tokió – keresztül. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS