Több vállalkozás munkáját is elismerték a Nógrád megyei Prima-gálán

Több vállalkozás munkáját is elismerték a Nógrád megyei Prima-gálán
2022. 10. 03., 18:18

Az év legsikeresebb Nógrád megyei vállalkozóit és a megye új Prima-díjasait ünnepelték szeptember 30-án Salgótarjánban. A Nógrád megyei Prima-gálát 17. alkalommal rendezték meg.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Nógrád megyei Szervezetének elnöke nyitotta meg a 17. megyei Prima-gálát. Czékmánné Kelecsény Ágnes beszédében rámutatott, hogy még a világjárvány is velünk van, de a háborús helyzet, az aszály, az energiaválság és az infláció is óriási terhet ró a vállalkozásokra – írja a nool.hu.

„Megyénkben a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben különösen fontos, hogy segítséget, támogatás tudjunk nyújtani a helyi vállalkozóknak. Legfontosabb célunk mind országosan, mind Nógrádban az, hogy a vállalkozások 93 százalékát kitevő kis- és középvállalkozások sikeresen átvészeljék ezt az időszakot” – mondta a VOSZ megyei elnöke.

Hozzátette: a múlt héten átadták a kormánynak a VOSZ szakértői által készített, minden szektorra érvényes javaslatokat, amelyek az energiaválság hatásainak kezelésére irányulnak.

A gálán elsőként az Év Nógrád Megyei Vállalkozója elismerést adták át. Ezt a kitüntetés 1999-ben alapította a VOSZ vezetősége. Idén Balla Krisztián, a Balla Euro Kft. ügyvezető igazgatója kapja az elismerést, amelyet december 2-án, a budapesti Vállalkozók Napján vehet majd át.

Ezt követően a Nógrád megyei szakmai díjakat adták át. Róluk a VOSZ Nógrád Megyei Szervezete elnökségének javaslatára a VOSZ Országos Elnöksége döntött.

Az Év Fa- és építőanyag kereskedője Nógrád megyében Káplár András és Káplár Kornél, a Káplár Fatelep Kft. tulajdonos ügyvezetői. 

Az Év Papíripari Kereskedője Nógrád megyében Gyetvai Pál, a salgótarjáni PCT Office Kft. tulajdonos-ügyvezetője. 

Az Év Autóipari szolgáltatója Nógrád megyében Takács Zoltán, az Anco Bt. Bosch Car Service ügyvezető igazgatója.

Az Év Fémipari vállalkozása Nógrád megyében Tóth András és Tóth Andrásné, a Xhénia Aluradiátor és Szerkezetgyártó Kft. tulajdonosai.

A Nógrád Megye Társadalmi Szerepvállalásért díj birtokosa idén Szalók Józsefné Gál Julianna volt kórházi asszisztens és nővér.

Idén is gazdára talált a Vállalkozók az Innovációért – Csillik Zoltán-díj, amelyet Csősz Gábor, a Microvilág Kft. ügyvezetője vehetett át.

A vállalkozói elismerések sorát a T. Németh László Partneri Nívódíj zárta, amelyet idén a Prima-rendezvények állandó közreműködője, a József Attila Művelődési Központ kapott.

Az idei Nógrád megyei Prima-díjasok:

Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Lévárdi Beáta zenepedagógus, tanár,

Magyar tudomány kategóriában Pálinkás Sándorné népművelő,

Magyar zeneművészet kategóriában Illés Attila dalszövegíró, zeneszerző, énekes és gitáros.

(Fotó: nool.hu/Hegedűs Márk)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS