Rekordot döntött tavaly az európai startup-piac

2019. 04. 24., 17:02

Európában tavaly 4199 alkalommal vontak be tőkét startupokba, ami 15 százalékos emelkedést jelent az azt megelőző évhez képest, a befektetések értéke 11 százalékkal nőtt, és átlépte a 21 milliárd eurót – közölte az EY tanácsadó cég az európai startup-piacot vizsgáló tanulmánya (EY Start-Up-Barometer) alapján.

A közleményben kiemelték, tavaly rekordot döntött az európai startup piac mind a befektetések számát, mind értékét tekintve, a tőkebefektetések számának arányát tekintve Magyarországon nőtt a leginkább az egy évvel korábbi állapothoz képest.

A magyar startupokba a tavaly elért 132 tőkebefektetés érkezett, ami mintegy duplája az előző évinek, ami páratlan eredmény a rangsorban.

A tőkebefektetések számát tekintve Magyarország ezzel az előkelő nyolcadik helyet foglalja el Európában, megelőzve Oroszországot és Dániát (123, 102 tranzakció), a régióból pedig egyedüliként Magyarország került fel a TOP10-es listára.

Nagy Ferenc, az EY Tranzakciós Tanácsadási Üzletágának szakértője a közleményben kiemelte, Magyarországon egyre fejlettebb a startup ökoszisztéma, és részben ennek is köszönhető, hogy a magyar startup közösség Európában is az egyik legaktívabbnak számít.

A felmérés szerint Nagy-Britanniában több mint 7 milliárd eurót fektettek induló helyi cégekbe, ezzel továbbra is vezető pozíciót foglal el az európai startup ökoszisztémában. A második helyezett Németország, ahol mintegy 5 milliárd eurót invesztáltak, harmadik a rangsorban Franciaország, a francia induló vállalkozásoknak megközelítőleg 3 és fél milliárd euró jutott 2018-ban.

Az EY Start-Up-Barometer 2014-ben indult, a felmérést 2015 óta hathavonta teszik közzé. Az elemzés forrásai induló vállalkozások, befektetők közleményei, illetve a VentureSource globális cégadatbázisa. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-10-03 09:09:44
Több nagybank csökkentette az elmúlt hetekben a kamatait, így a lakáshiteleknél egyre több ajánlatot találhatunk 10 százalék alatti kamattal, de van már 8 százaléknál kisebb is. A folytatás azonban göröngyösebbé is válhat – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem drága a csapatépítés, ha a dolgozók napi béréhez viszonyítjuk, de nem az étel, az ital és maga az esemény a fontos, hanem az, hogy mit hozunk ki a résztvevőkből. A látens távozóktól az elkerülhető fluktuáción át a jutalmazás-elismerés egyensúlyáig – íme, a recept ahhoz, hogy egy nyelvet beszéljen dolgozó és munkáltató. A következetes, tervszerű vállalati fejlődéshez vezető útról Kalmár Pétert, az [eureka] Consulting & Games alapító-vezérigazgatóját kérdeztük.
Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS