A közbringarendszer májusi megújulása óta – öt hónap alatt – már több mint egymillió alkalommal használták a kerékpárokat – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ kedden az MTI-t.
Júliusban és augusztusban is 226 ezerszer, szeptemberben pedig 240 ezerszer használták a szolgáltatást.
Az első őszi hónapban – a közbringa-szolgáltatás 2014-es indulása óta számítva – új abszolút rekord is született, napi 10 ezer utazással. A tanítási időszak első két hetében az átlag napi utazások száma 8696 volt.
A BKK közleménye szerint nemzetközi összehasonlításban sikeres közbringa-szolgáltatásnak számít ha egy kerékpárt átlagosan 4-8-szor használnak egy nap. A Mol Bubi a rekord elérésekor 8 utazás/jármű/nap értéket mutatott, ami kimagasló.
A kerékpározás általában is egyre népszerűbbé válik Budapesten: a város négy pontján – a Bem rakparton, az Árpád hídon, a Hungária körúton és a Weiss Manfréd úton – kihelyezett számlálók szerint júliusban 360 ezerszer, augusztusban 277 ezerszer, szeptemberben pedig több mint 283 ezerszer bicikliztek ezeken a pontokon. Ez utóbbi 27 százalékos emelkedést jelent a járvány előtti azonos időszakhoz – tehát 2019 szeptemberéhez – képest. Szeptemberben naponta átlagosan 9464-en, augusztusban 8950-en, júliusban 10031-en bicikliztek a mért szakaszokon.
A rendszert tovább bővítik: októbertől ötven új kerékpár állt forgalomba, és a tervek szerint a hónap végén további 310 vadonatúj bicikli érkezik.
A BKK az egymilliomodik utazást kezdeményező ügyfelét éves Mol Bubi-bérlettel köszöntötte. (MTI)
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.