Összetartók.hu: az online üzleti közösség

Összetartók.hu: az online üzleti közösség
2021. 10. 06., 10:00

Vállalkozóknak készült az Összetartók.hu, hogy üzleti kapcsolatok építésével és kedvező pénzügyi megoldásokkal könnyítse meg a cégvezetők munkáját. A magyar kis- és középvállalkozók közössége, valamint a legjobb banki szakértők segítik az érdeklődőket: új együttműködéseket teremthetnek és a megosztott példákkal, tapasztalatokkal is segíthetik egymást az MFB támogatásával működő, a vállalkozásoknak teljesen ingyenes üzleti közösségi oldalon. (x)

Összetartók az olyan magyar kis- és középvállalkozók, akik tapasztalataikkal és szakértelmükkel segítik egymást. Mert korunkban már nem elég, ha egy vállalkozó jónak számít a szakmájában. Rengeteg további ismerettel és képességgel kell felvérteznie magát a siker érdekében. Speciális tudást igényel az induló ötlet után, a szükséges piac megtalálása – érteni kell tehát a marketinghez, a fogyasztói elégedettségtől a márkaépítésen keresztül a beszállítói kapcsolatokig. Ismerni kell a meghatározó pénzügyi és az adózási szabályokat és a rá vonatkozó összes további előírásokat, meg ezek minden változását, gyakorlati alkalmazásait. Aztán felmerülnek a HR-készségek is, hiszen kulcsfontosságú lépése a fejlődésnek a bővülés, amihez meg kell találni a legjobb munkatársakat, kialakítani azt a csapatot, amellyel még sikeresebbé válhat. A támogatási lehetőségek érdekében pályázatírói, míg a finanszírozási ügyek banki tapasztalatokkal rendelkező szakembert is igényelnek. 

Az Összetartók.hu szerepe egyszerű, mégis kulcsfontosságú: segít az álmaikat és terveiket megvalósító vállalkozóknak” – hangsúlyozza Milassin Levente, a Magyar Fejlesztési Bank marketing és kommunikációs igazgatója, aki szerint ma egy vállalkozás számtalan felelősséggel jár, de a nálunk megszerezhető tudással és a megosztható lehetőségekkel az egész közösség előrébb tud jutni: – „Az Összetartók.hu mindenki számára nyitott és teljesen ingyenes, ezzel is támogatjuk a hazai vállalkozások fejlődését.”

Olyan közösségi oldal a www.osszetartok.hu, ahol a vállalkozók online vehetik fel a kapcsolatot egymással. Napjainkban a személyes, baráti kapcsolatokat számos rendszeren ápolhatjuk, ám a vállalkozások ezekben a közösségi terekben elsősorban hirdetőként tudnak megjelenni. A cégek jól felfogott érdekei miatt persze a kimondottan az üzleti együttműködéseket segítő, Business-to-Business (azaz B2B) közösségi oldalak is működnek az interneten, mert ezeken a platformokon gyorsan, hatékonyan és rugalmasan lehet információkhoz és gyakorta megbízásokhoz jutni. A világjárvány ezt az igényt is felerősítette: a modern vállalkozásoknak online is ki kell terjeszteniük kapcsolati hálójukat, azonban jelenleg az ilyen szolgáltatások jellemzően a tagok által fizetett díjakból működnek. Az MFB által támogatott Összetartok.hu oldalon díjfizetés nélkül regisztrálhatnak a magyar vállalkozók, a használat is teljesen ingyenes, ez az online rendszer is segíti a kkv szektorban gazdaságunk újraindulását és fejlődését.

Az Összetartók.hu olyan online vállalkozói platform, azaz találkozási lehetőség, ahol a magyar vállalkozások új üzleti kapcsolatokat alakíthatnak ki, miközben a weboldal hasznos segítséget nyújt a vállalati finanszírozási problémák kedvező megoldásában. Az ingyenes regisztrációt követően értékes ismeretségeket és ismereteket tud nyújtani ez a rendszer, amelyen tapasztalatokat és akár konkrét üzleti lehetőségeket is szerezhetnek. A bejelentkezett vállalkozások által megosztott igények között is ingyenesen lehet keresgélni, szintén térítésmentesen kereshetnek partnert, vevőt és beszállítót a felhasználók.

A meglévő projektekhez és az új együttműködésekhez szükség van finanszírozásra is, ezen a ponton pedig első körben érdemes a magyar vállalkozások fejlődésének segítésén dolgozó MFB Csoport által nyújtott sokféle lehetőséget is áttekinteni az oldalon. Az Összetartók.hu a tudásbázisában szereplő leírásokban is elmagyarázza a legfontosabb pénzügyi tudnivalókat és fogalmakat, ezen felül a szakértőik megválaszolják a felmerülő – egyszerűnek vagy bonyolultnak tűnő – kérdéseket. Sikeres vállalkozások és beruházások bemutatott példáin keresztül is megismerhetik a felhasználók, mire érdemes keresni jó finanszírozási megoldást. „Tudjuk, nincs két egyforma vállalkozás, mindegyik történet egyedi, mégis mindegyikben vannak olyan részletek, amelyek példaként szolgálhatnak” – hangsúlyozta Milassin Levente.

A világjárvány gazdasági hatásainak enyhítése, a hazai vállalkozások fejlesztése, versenyképességének növelése érdekében az MFB Csoport szakértői kiemelt segítséget nyújtanak az online vállalkozói platformon. Az Összetartók.hu oldalon az MFB Csoport minden felhasználható pénzügyi terméke szerepel: hitelek, tőkejuttatások és garanciavállalás. Néhány egyszerű kérdésre válaszolva pedig az is megtudható a www.osszetartok.hu oldalon, hogy a fejlesztési bank alacsony kamatozású/díjú vagy éppen költségmentes konstrukciói közül melyek az adott vállalkozásban legjobban felhasználható megoldások.

www.osszetartok.hu

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 18., 22:15
A Demján Sándor Program összes támogatási eleme elindult, a 8+1 akciópont azt szolgálja, hogy direkt vagy indirekt módon segítsük a kis- és középvállalkozásokat– mondta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
2025. 03. 18., 15:15
A K&H nagyvállalati növekedési index 2024. IV. negyedévi adatai alapján a nagyvállalatok közel 80 százaléka úgy számol, hogy meg tudja tartani dolgozóit a következő 12 hónapban, minden tízedik vállalatnál csökkenő létszámmal terveznek. A 10 milliárd forintos árbevételt meghaladó cégeknél a legpesszimistábbak, körükben a 15 százalékpontot is eléri a leépítéssel kalkulálók aránya.
2025-03-17 18:10:00
Az építőanyagok és kivitelezői kapacitások elérhetősége, a kiaknázható támogatási források, a kedvezményes finanszírozási lehetőségek és a várható ártrendek alapján a piacon most van a legjobb pillanat az építkezésre, felújításra az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége szerint.
2025-03-17 11:35:00
A magyarországi munkavállalók 53 százaléka kapott saját bevallása szerint fizetésemelést 2024-ben. Ez alacsonyabb arány a 2023-asnál (61 százalék), de meghaladja a 2022-est (44 százalék). A megkérdezettek idén optimistábbak: míg tavaly a válaszadók 74 százalék, addig idén már 81 százaléka számít valamilyen formában fizetési csomagjának bővülésére, a cégek viszont idén óvatosabbak, mint előző évben – derül ki a Profession.hu friss felméréséből.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS