Nyolcmilliárd forintos (31 millió eurós) beruházással épített új irodaházat az ingatlanfejlesztő CPI Hungary Budapesten, a Váci úti irodafolyosón.
A 16 ezer négyzetméter bérbe adható területű épülettel csaknem 35 ezer négyzetméteresre bővült a Balance Office Parknak nevezett irodakomplexum.
A szerdai hivatalos megnyitón Gereben Mátyás, a CPI Hungary ügyvezetője elmondta: cseh anyavállalatuk kötvénykibocsátásokkal finanszírozza a fejlesztéseket, a teljes beruházási költség cégcsoporton belüli forrás.
Az irodapark másik két épülete szinte teljesen telített, az új irodaház bérbeadottsága jelenleg 76 százalékos. Az ügyvezető jelezte, a koronavírus-járvány hatása miatt kissé csökkent ugyan az érdeklődés, de folyamatosak a tárgyalások, így arra számítanak, hogy az év végére az új épület bérbeadottsága is meghaladja majd a 90 százalékot.
A kereskedelmi ingatlanok között az irodapiac a legstabilabb szegmens, a cégek visszajelzései alapján az irodák iránti igényben közép- és hosszú távon nem lesz nagy megtorpanás – fogalmazott Gereben Mátyás. Hozzátette: a CPI a tervek szerint jövőre újabb irodaház építését kezdi el az Árpád híd pesti hídfőjénél.
A CPI Hungary az ingatlanbefektetésekkel és bérbeadással foglalkozó CPI Property Group tagja, annak csaknem 350 ezer négyzetméter alapterületű, több mint 650 millió euró összértékű magyarországi portfóliójának kezelését látja el. Az ingatlanok között vannak irodaépületek, kiskereskedelmi létesítmények, szállodák és logisztikai park.
A frankfurti értéktőzsdén jegyzett, luxemburgi székhelyű CPI Property Group jelen van Csehországban, Németországban, Lengyelországban, Szlovákiában és Romániában, illetve vannak kisebb beruházásai más nyugat-európai országokban; az ingatlan-portfólió összértéke 9,1 milliárd euró. (MTI)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.