NAV-„ásatás” a cégtemetőben

2023. 10. 10., 11:41

Lebukott egy cégalapítással, illetve cégek buktatásával, úgynevezett „cégtemetéssel” foglalkozó elkövető. Ingatlanjában több, közokirat-hamisítás bűncselekmény gyanúját felvető bizonyítékot foglaltak le a pénzügyőrök.

A NAV Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyi nyomozói egy folyamatban lévő büntetőeljárásban kutatást tartottak egy korábban székhelyszolgáltatóként működő budapesti ingatlanban, mely nyomozati cselekmény során több, frissen alapított gazdasági társaság iratát, bélyegzőjét, illetve ügyvezetőkként bejegyzett külföldi állampolgárok okmányainak másolatát találták meg. 

A helyszínen lévő iratok, elektronikus adatok, valamint feljegyzések mutattak rá arra, hogy az elkövető pénzért cserébe, cégek alapításában és külföldiek részére történő értékesítésben, valamint a céges tevékenységek megszüntetésében vett részt.

A NAV nyomozói a bizonyítékokat a helyszínen lefoglalták, az ügyet közokirat hamisítás bűntett elkövetésének gyanúja miatt átadták a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező rendőrkapitányságnak. (NAV)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS