A Bitfender tavalyhoz képest idén több, mint hétszer több zsarolóvírus-támadást tapasztalt. A bűnözők előszeretettel támadnak olyan célpontokat, ahonnan többszázezer vagy akár millió dolláros váltságdíjat is kicsikarhatnak.
Idén jelentősen megugrott a zsarolóvírus-támadások száma – állítja a Bitfender biztonsági cég frissen közzétett tanulmánya, amelyet a Computerworld idéz.
A zsarolóvírus-támadások veszélyessége is nőtt, mivel a bűnözők már nagyvállalati hálózatokat is titkosítanak, hogy hozzájussanak az általában bitcoinban követelt váltságdíjhoz.
A hekkerek gyakran azzal is igyekeznek fizetésre bírni vonakodó áldozataikat, hogy kilátásba helyezik az ellopott adatok köttétételét. Ez hatalmas nyomást helyez az áldozatra, akit a bizalmas információk megjelenése esetén így még kiadós GDPR bírság is fenyeget.
A zsarolóvírusok ellen vállalati szinten viszonylag egyszerű módszerekkel védekezhetünk. A biztonsági frissítések telepítésével befoltozhatóak a sebezhetőségek, a kétfaktoros azonosítás pedig elejét veszi annak, hogy a hekkerek szabadon mozogjanak a hálózatban.
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.