Meleg a sör a fesztiválon? Vigyen magával mobil hűtőt!

2019. 05. 22., 15:30

A Start it @K&H-ban fejlődő V-Chiller csapata a magyarországi győzelem után az InnoEnergy PowerUp! nemzetközi döntőjében is bizonyíthat. A V-Chiller a jelenlegi hűtőknél hatékonyabb, gyorsabb és kisebb vákuumhűtője nemcsak azonnali hűtést tesz lehetővé, de teljesen mentes az üvegházhatású gázoktól, így azok 2030-ig történő kivezetése után a jövő hűtéstechnológiája lehet.

Mit csinál egy mai huszonéves, ha elmegy egy fesztiválra, és a hőségben nem kap behűtött sört: feltalál egy azonnali hűtést lehetővé tevő mobil hűtőt. A Start it @K&H-ban fejlődő V-Chiller csapata pontosan ezt tette, ugyanis vákuum hűtéstechnológia alkalmazásával olyan kisméretű hűtőberendezést alkotott, amely kevesebb, mint egy perc alatt képes lehűteni az üdítőket.

„Ma már természetes, hogy pillanatok alatt fel tudunk melegíteni valamit, de mit tehetünk akkor, ha hűteni akarunk nagyon gyorsan? Nos, ezért gondoltunk újra egy, már meglévő technológiát, a vákuumhűtést, mégpedig úgy, hogy az eddig főként a friss étkezési termékek – mint például a leveles zöldségek – gyorsfagyasztásánál alkalmazott ipari hűtéstechnológia alkalmazásával a jelenlegi hűtőknél hatékonyabb, kisebb, gyorsabb és környezettudatosabb berendezést hoztunk létre” – tájékoztatott Amir Wasily, a V-Chiller technológiai vezetője.

A V-Chiller azonnali hűtést megvalósító eszköze több mint 50 százalékkal kevesebb energiát használ a hagyományos italhűtőkhöz képest, miközben teljes mértékben kiküszöböli a fluor tartalmú üvegházhatású gázok (fluorozott szénhidrogének, HFC-k) használatát, amelyek alkalmazását globálisan 2030-ig fokozatosan megszüntetik. A cég ambíciója ezért nem kisebb, minthogy a kitűzött dátumig a jelenleg a világon használt hűtők, fagyasztók és klímaberendezések mintegy 50 százalékát vákuumhűtést alkalmazó berendezésekre cseréljék.

Az InnoEnergy PowerUp! energiaipari startup verseny hazai döntőjének megnyerése után a V-Chiller a Krakkóban most zajló nemzetközi döntőben is bizonyíthat, ahová 14 ország leginnovatívabb energetikai startup csapata kapott meghívást. Egy sikeres döntős szereplés, a győzteseknek járó 50 ezer eurós főnyeremény és a felkínált befektetői kapcsolatok lehetővé tehetnék a V-Chiller számára a nemzetközi továbblépést is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024-09-08 10:57:21
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS