Új jogszabályi rendelkezések lépnek hatályba 2022. január 1-jén.
A továbbiakban a mezőgazdasági területekről származó hulladékból és maradványanyagokból előállított bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomasszából előállított tüzelőanyagok alapanyagául szolgáló mezőgazdasági biomassza kizárólag olyan földterületen termeszthető, amelyre vonatkozóan évente tápanyag-gazdálkodási tervet készítettek. A tervet elektronikus úton, a Nébih részére kell megküldeni.
Magának a tápanyag-gazdálkodási tervnek az elkészítése nem új keletű feladat, az integrált növényvédelem egyik alapelveként már jelenleg is követelmény a gazdák számára. Az új jogszabályi előírás a mezőgazdasági biomassza – azon belül is csak a hulladékok (például a növényi hulladékok) és maradékanyagok (például szalma) – keletkezésével/előállításával érintett termőterületek tekintetében állapít meg kötelezettséget az éves tápanyag-gazdálkodási terv elkészítésére.
Az ezzel kapcsolatos tudnivalókról a Nébih honlapján tájékozódhatnak részletesen:
2024 januárjában Magyarország is ott lesz a Fagylalt Világkupán, ahol a világ minden tájáról érkező országokkal méretteti meg magát.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.