Országos összefogást kezdeményeznek a diákok a koronavírus-járvány okozta helyzet kihívásainak hatékony kezelésére.
A március 16-án 8 órakor élesedett online felületen (https://eletero.melodiak.hu) azon önkéntesek jelentkezését várják, akik szívesen vállalnának gyermekfelügyeletet vagy digitális tudásukkal segítenék a távoktatás és távmunka eredményes megvalósulását. A technikai eszközök biztosítására cégek is csatlakozhatnak adományukkal az Életerő Programhoz.
Sokaknak elkél a segítség
A magánszemélyeknek, akiknek meg kell oldaniuk gyermekeik elhelyezését. A cégeknek, akiknek a működéséhez munkaerőre van szükségük. A kisdiákoknak, akiknek ismeretlen az önálló elektronikus tanulás.
Sok kisgyerek, általános iskolás, de akár a továbbtanulás előtt álló középiskolás számára is nehézséget fog jelenteni a távoktatás újdonsága - ezért nemcsak felügyeletre, hanem aktív segítségre is szüksége lesz a tanulásban.
A szabad mozgás további korlátozása esetén felértékelődik a huszonévesek digitális tudása, akik online módon is képesek segíteni az elektronikus oktatásban lemaradókat és a távmunkában dolgozókat.
Sok diák segítene
Megfelelő szervezéssel, hatékony együttműködést érhetünk el. Rengeteg végzős gimnazista, egyetemista jelzi a közösségi médiákban, hogy vállalna korrepetálást, gyermekfelügyeletet, vagy tudásával segítene – de ez az információ nehezen ér célba, az erőforrások eloszlása egyenlőtlen.
A távoktatás sok tanárt kihívások elé fog állítani. Ezzel szemben a nagykorú diákok napi szinten online eszközöket és megoldásokat használnak, megfelelő tapasztalatot szerezve e téren. Ez a tudás óriási segítség lehet az elektronikus oktatásban.
A mérnök és informatikus hallgatók a telekommunikáció eszközeivel online technikai segítséget tudnak nyújtani a veszélyhelyzet miatt otthonukban dolgozóknak.
A fiatalok többet akarnak adni!
A program azt hivatott elérni, hogy összekösse az önkéntes munkát vállaló diákokat a segítségre szoruló magánszemélyekkel valamint a nehéz gazdasági helyzetbe kerülő cégekkel.
A vírus elleni védekezés leghatékonyabb módszerének tartott izoláció idején elektronikus és online megoldásokkal működtethetjük tovább az oktatást, a gazdaság bizonyos szektorait és az államigazgatást. A fiatalok ma olyan digitális tudás birtokában vannak, ami fokozottan felértékelődik. A bennük lévő tettrekészség és a magasfokú szociális érzékenységük arra ösztönzi őket, hogy segítséget nyújtsanak. A Meló-Diák az egész országra kiterjedő irodahálózatával és 37 éves szervezési tapasztalatával biztosít keretet ehhez az együttműködéshez.
Hisszük, hogy a fiatalok életerejével segíthetünk abban, hogy azok a munkahelyek, amik most hetekre, akár hónapokra megüresednek, a veszély elmúltával nagyobb eséllyel várják vissza a megélhetést kereső munkavállalókat – olvasható a Meló-Diák Hálózat közleményében.
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2023. november 16-án megtartotta az éves fizikai védelmi gyakorlatát az Országos Atomenergia Hivatal, az Országos Rendőr-főkapitányság és a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság felügyelete mellett.