Kormányzati támogatás újabb egészségipari beruházásoknak

2020. 12. 04., 15:45

Újabb cégek írtak alá támogatási szerződést az Egészségipari Támogatási Program (ETP) keretein belül a Pénzügyminisztériummal. Ezúttal a vitaminok, fertőtlenítőszer-alapanyagok, maszkok, csomagolóanyagok, nővérhívó rendszerek, valamint 3D nyomtatással előállított orvosi eszközök gyártásának erősítése valósul meg a tervezett projektek által.

A beruházások összértéke eléri a 3,3 milliárd forintot, amihez a cégek 3 milliárd forintnyi támogatást kapnak.

  • A gyógyszerkészítményeket gyártó BIOEXTRA Zrt. hatvani telephelyén új üzemcsarnok korszerűsítése fejeződik be a pályázaton nyert csaknem 430 millió forint által. A vállalkozás magyarországi gyártóként nagyobb mértékben garantálhatja a D-vitamin szükséglet ellátásbiztonságát, amely a koronavírus-járvány elleni védekezésben bírhat nagy jelentősséggel.
  • A KALL Ingredients Kft. Tiszapüspökiben üzemelő gabona-feldolgozó üzemében az elnyert csaknem 340 millió forintnyi támogatás révén a fertőtlenítőszerek alapanyagául szolgáló etil-alkohol termékek gyártókapacitásának bővítése a cél. 
  • A különböző, főleg csomagolóeszközöket gyártó Karsai Alba Kft. Székesfehérváron és Körmenden bővíti majd a kapacitásait a több mint egymilliárd támogatás által: a cég két helyszínen speciális maszkokat, tabletták és fertőtlenítők csomagolásait, valamint veszélyes hulladéktárolókat állít majd elő.
  • A KLIMEX Medical Kft. ágylámpa sáv és a nővérhívó, valamint gyógyászati gázrendszerek tervezésével, kiépítésével és szervizelésével foglalkozik, az ETP keretein belül elnyert több mint 540 millió forintnyi összeg hozzájárul majd ahhoz, hogy a külföldi gyártók konkurense lehessen.
  • Támogatási szerződést írhatott alá a Premet Kft. is, amely orvosi eszközök és titánból készülő termékek 3D nyomtatással történő gyártására specializálódott cég. A csaknem 490 millió forint támogatás általi eszközbeszerzések – műanyag védőszemüvegek, arcvédő pajzsok – gyártását teszik majd lehetővé.

Az ETP pályázatát 50 milliárd forintos kerettel augusztusban írta ki a Pénzügyminisztérium, célja a hazai egészségipar megerősítésére, az egészségügyi gyártókapacitások fejlesztése. Ennek keretében már 11 magyar vállalkozás indított összesen 10 milliárd forint értékű beruházást. (Pénzügyminisztérium)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS