Kiemelt feladatnak tekinti a fásítást az Agrárminisztérium

2021. 11. 26., 20:59

Az Agrárminisztérium (AM) kiemelt feladatnak tekinti a fásítást, az erdőterületek növelését – mondta a tárca erdőkért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, a 16. kerületi önkormányzat faültetési-erdősítési programjának bemutatásán.

Szentpéteri Sándor elsősorban a klímaváltozással indokolta az erdősítést. A szélsőséges időjárás a nagyvárosokat kiváltképp érinti, a fák ugyanakkor árnyékot adnak, megkötik a port, felfogják a szelet, javítják az élhetőséget, és még szépek is. Ezért is méltatta a 16. kerület kezdeményezését, amely a rendszerváltás óta az első önkormányzati erdőtelepítés a fővárosban.

A helyettes államtitkár jövőbe mutató, hosszú távú hasznot jelentő befektetésnek nevezett minden faültetést, hangsúlyozva, hogy a 2019-ben kezdődött országfásítási programban csaknem 40 ezer hektár erdősítésére érkezett támogatási igény. Szintén az AM hirdette meg a 36 ezer sorfa ültetését a 10 ezer fő alatti településeken, így a magyar vidék is zöldülni fog.

Szentpéteri Sándor hangsúlyozta, hogy a Vidékfejlesztési program erdőtelepítési pályázatai a települések előtt is nyitva állnak, mindegyikük telepíthet saját erdőt. A határidőt 2022 végéig meghosszabbították, ezt követően újabb kiírással biztosíthatják a forrásokat. A megvalósításban az önkormányzatok számíthatnak az állami erdőgazdaságok segítségére.

A városrész országgyűlési képviselője a helyiek hozzáállását méltatva üdvözölte, hogy az itt élők az önkormányzattal együtt tisztelik a természetet, értékeit megvédik, és próbálják a környezeti terhelést csökkenteni. Szatmáry Kristóf (Fidesz) elképzelhetőnek tartja, hogy nemsoká a kerület minden lakosára jusson egy új fa, ha a terveknek megfelelően folytatódik az erdőtelepítés.

A 16. kerület polgármestere a rendezvényen közölte, hogy 2,9 hektáros területen kezdődik fásítás a Pilisi Parkerdő Zrt. közreműködésével. Kovács Péter (Fidesz) hozzátette, hogy a faültetés a magántulajdonú területek megvásárlását követően bővülhet, 10 éven belül a Szilas-patak völgye erdős területté válhat. Az önkormányzat tehát a fővárosi vezetéssel ellentétben nem eladja a vagyonát, hanem áldoz rá, hogy élhetőbb környezetet teremtsen. A kerület vezetője bízik benne, hogy a kormánytól kapnak majd ehhez segítséget. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 18., 22:15
A Demján Sándor Program összes támogatási eleme elindult, a 8+1 akciópont azt szolgálja, hogy direkt vagy indirekt módon segítsük a kis- és középvállalkozásokat– mondta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
2025. 03. 18., 15:15
A K&H nagyvállalati növekedési index 2024. IV. negyedévi adatai alapján a nagyvállalatok közel 80 százaléka úgy számol, hogy meg tudja tartani dolgozóit a következő 12 hónapban, minden tízedik vállalatnál csökkenő létszámmal terveznek. A 10 milliárd forintos árbevételt meghaladó cégeknél a legpesszimistábbak, körükben a 15 százalékpontot is eléri a leépítéssel kalkulálók aránya.
2025-03-17 18:10:00
Az építőanyagok és kivitelezői kapacitások elérhetősége, a kiaknázható támogatási források, a kedvezményes finanszírozási lehetőségek és a várható ártrendek alapján a piacon most van a legjobb pillanat az építkezésre, felújításra az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége szerint.
2025-03-17 11:35:00
A magyarországi munkavállalók 53 százaléka kapott saját bevallása szerint fizetésemelést 2024-ben. Ez alacsonyabb arány a 2023-asnál (61 százalék), de meghaladja a 2022-est (44 százalék). A megkérdezettek idén optimistábbak: míg tavaly a válaszadók 74 százalék, addig idén már 81 százaléka számít valamilyen formában fizetési csomagjának bővülésére, a cégek viszont idén óvatosabbak, mint előző évben – derül ki a Profession.hu friss felméréséből.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS