
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) ötvenegyedik küldöttgyűlésén elfogadták a 2025-ös beszámolót 20,5 milliárd forintos árbevétellel, jóváhagyták a 2026-os költségvetési tervet. Kétharmados többséggel egy új kamarai etikai kódexről is döntöttek a küldöttek. Az eseményen mutatták be azt a színesfém emlékérmét, amelyet a Kamara alapításának 175. évfordulója tiszteletére bocsátott ki a Magyar Nemzeti Bank.
Varga Mihály jegybankelnök és Nagy Elek, az MKIK elnöke együtt bocsátotta ki azt az emlékérmét, amelynek előlapján Magyarország címere, az államiság, a közösség szimbóluma látható, hátlapján pedig a Kárpát-medence stilizált térképe, rajta pontokkal jelölve a kamarai rendszer 11 alapítóvárosa. A 30,80 gramm súlyú és 38,61 milliméter átmérőjű érme a hazai kereskedelmi és iparkamarák 1850-ben kezdődő történelmének állít emléket, amelyet egy királyi pátens rendelkezése indított el – olvasható az MKIK közleményében.

A küldöttgyűlés elsöprő, kétharmados többséggel fogadta el az MKIK és a területi kamarák tisztségviselőinek új Etikai Kódexét, amely világosabban határozza meg a közbizalom, az átláthatóság, az összeférhetetlenség és az érintettség kezelését, ezzel megelőzve nemcsak a valódi visszaéléseket, hanem azok látszatát is. Nem csupán tiltásokat fogalmaz meg, hanem pozitív iránymutatást ad a felelős lojalitásról, a kamarai erőforrások átlátható használatáról és a pártsemlegességről, erősítve a kamarai tisztség méltóságát.
A 2026. május 27-i küldöttgyűlés elfogadta a Kamara 2025. évi költségvetésének teljesítését, amely 20,5 milliárd forint bevétellel, 12,6 milliárd forint ráfordítással zárult. A 2025-ös év egyik meghatározó lépése volt az új kamarai székház megvásárlása, amely a korábbi székhely kilenc évnyi bérleti díjába került. Jóváhagyták a 2026. évi költségvetést is.
„A sikeres küldöttgyűlés egyértelműen bizonyítja, hogy a Kamara ma már egy modern, nyitott, hatékony és pénzügyileg stabil szakmai közösség, amelyben a tagok aktív szerepvállalása, a párbeszéd és a bizalom a jövő sikeres működésének alapja” – emelte ki Nagy Elek, a Kamara elnöke.
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.