Kenyeres Tamás: Ha valami új jön, mint az AI, azonnal rá kell mozdulni

Kenyeres Tamás: Ha valami új jön, mint az AI, azonnal rá kell mozdulni
2026. 01. 18., 20:15

Kenyeres Tamás a tiszaújvárosi Inno‑Comp Equity ügyvezetőjeként a hazai műanyagipar egyik meghatározó, nemzetközileg is versenyképes cégét irányítja. Kenyeres Tamás 2025-ben Országos Év Vállalkozója Díjat kapott a VOSZ Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetétől.

Kenyeres Tamás MBA közgazdaságtudományi diplomája mellett mérlegképes könyvelői és könyvvizsgálói végzettséget is szerzett. Ezt a háttértudást a vegyipari és műanyagipari közegben, Tiszaújváros ipari ökoszisztémájában kezdte gyakorlati tapasztalatokkal kiegészíteni.​ Vallja, hogy a folyamatos tanulás üdvözítő megoldás minden vállalkozónak.

„Brutálisan felgyorsult a fejlődés, ha jön valami új, és fél éven belül nem mozdulsz rá, hátrányba kerülhetsz, most éppen a mesterséges intelligencia ilyen feladat minden vállalkozás számára”– hangsúlyozza Kenyeres Tamás, aki az Inno‑Comp csoport gazdasági vezetőjeként a vállalatcsoport hosszú távú stratégiájának kialakításában is kulcsszerepet kapott. A gazdasági vezetői pozícióban szerzett tapasztalatok – különösen a beruházások, a versenyképesség és a foglalkoztatás kérdéseiben – határozták meg későbbi vezetői gondolkodását.​

Az Inno‑Comp cégcsoportban kiemelt szerep jut az Inno‑Comp Equity Kft.-nek is, amely 2003‑ban alakult, vegyipari alapanyagok, köztük polimerek nagykereskedelmével, ügynöki tevékenységével foglalkozik. Az Inno‑Comp Csoport az évek során stabil, több milliárd forintos éves árbevételt ért el, miközben folyamatosan fejlesztette technológiáját és termékportfólióját.​ Kenyeres Tamás vezetésével a teljes cégcsoport adminisztrációját, tehát nem csak a könyvelését, kollégáival folyamatosan fejleszti, megújítja. Ezek mellett 2006-tól irányítja a nemzetközi terjeszkedést és adott esetben, akvizíciókat, cégalapításokat.

Ennek eredményeként a vállalatcsoport már megjelent a cseh, a szlovák és a lengyel piacon is, az Inno-Comp Deutschland 2017-es megalapításával pedig fokozták kereskedelmi aktivitásukat Nyugat-Európában is, elsősorban Németországban. Utóbbi kapcsán megosztja azt a tapasztalatát is, miszerint érdemesebb már eleve Németországban céget alapítani a nemzetközi megjelenéshez.

Miközben a legtöbb vállalkozás a mai napig emlékszik a 2008-2009-es gazdasági és pénzügyi válságra, Kenyeres Tamásnak „nem szorul görcsbe a gyomra annyira”, hiszen akkoriban egy kiemelkedő stratégiai döntés hozva már euró alapú könyvelést végeztek. Akkor ez nagyon szokatlan volt, később azonban rengeteget segített, hogy elviselhetőbbé tegyék a válság okozta nehézségeket.

„Bár sokan meglepődtek akkoriban az euró alapú megoldásunkon, ez a döntésünk stabilan tartotta vállaltcsoportunk pénzügyi helyzetét, és így a fejlesztésekre koncentrálhattunk” – emlékszik vissza, majd hozzáteszi, ez az agilitás, a folyamatos tanulás az, amit minden vállalkozótársának szívből ajánl.

Gyakran szólal meg a kelet‑magyarországi régió gazdasági és munkaerőpiaci kérdéseiről, különösen Tiszaújváros és környéke ipari jövőjéről. Ilyenkor úgy fogalmaz, ha a fiatalok elköltöznek a térségből, a céges beruházások is elmaradnak, ezért a vállalati oldalnak és a helyi közösségeknek közösen kell vonzó élet‑ és munkakörnyezetet teremteniük.​

A munkaerő megtartását az Inno‑Compnál nemcsak bérekkel, hanem kiszámítható munkakörnyezettel, képzési lehetőségekkel és a családbarát szemlélet erősítésével igyekeznek megoldani, ami a régió többi munkaadója számára is követendő mintát ad.

„Jelentős fókuszt érdemes helyezni a munkavállalókra, fontosnak tartom, hogy mindenki értékesnek érezze magát, ne gyomorgörccsel jöjjenek be dolgozni, és a munkahelyen is otthonos körülmények fogadják őket” – mondja, és azt is elárulja, a nemzetközi tapasztalatai alapján is meg tudja erősíteni, hogy a magyarok jó szakemberek, kreatívak és innovatívak.

Végül hozzáteszi, arra biztat minden hazai vállalkozást, hogy ne csak megfelelési motivációból, hanem belső indíttatásból is indítsák el az ESG-megfeleléshez köthető projekteket, legyen szó munkavállalókról, környezetvédelemről vagy fenntarthatóságról. Vallja, hogy ez nem plusz feladat, hanem a jövőbeni fejlődés, a beszállítói láncokhoz való csatlakozás egyik biztosítéka.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 04. 10., 10:10
Elérhetővé vált a „Fókuszterületi innovációs projektek támogatása” című felhívás következő pályázati szakasza. A konstrukció célja a hazai vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének erősítése, különös tekintettel a piacképes termékek, technológiák és szolgáltatások létrehozására – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Innovációs Ügynökség.
2026. 04. 10., 07:15
Tovább emelkedett az új építésű lakások ára a fővárosban: 2026 első negyedévében az átlagos négyzetméterár elérte a 2,028 millió forint, miközben a prémium szegmensben már 3,7 millió forint az irányadó. A jelentős kínálatbővülés ellenére a kereslet továbbra is erős, ami folyamatos árfelhajtó hatást gyakorol a piacra – írják az Otthon Centrum szakértői.
2026. 04. 10., 12:10
Szinte mindegyik régiós fővárosban nőtt az az idő, amely egy 50 négyzetméteres használt lakás árának előteremtéséhez szükséges a nettó átlagfizetések alapján; a vizsgált városok közül csak Bukarestben alacsonyabb egy 50 négyzetméteres használt lakás átlagára, mint Budapesten.
2026-04-09 05:50:00
Januárhoz viszonyítva 1,8 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene 2026. februárban, az egy évvel korábbitól 1,5 százalékkal maradt el – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az erős női jelenlét a magyar gazdaságban ma már nem kérdés: az OPTEN adatai szerint a cégtulajdonosok 40 százaléka nő, és a szerepük érdemi súlyt képvisel a döntéshozatali folyamatokban. A szerkezet közben átalakul, a női tulajdonosi kör fiatalodik, a több szereplős, női cégek működése stabilabb képet mutat. Alföldi Csaba, az OPTEN céginformációs szakértője ebben az epizódban kifejti, hogy a női vállalkozások hogyan erősödtek meg a legnagyobb árbevételi kategóriában is, miközben tavaly már több mint ezer vállalat éves árbevétele lépte át a lélektani egymilliárd forintos határt.
Az örökség Magyarországon illetékmentes lehet – de mi történik, ha a családi vagyon átlépi a határokat? Ha az örökösek külföldön élnek, és más országok szabályait kell követni, akár többszörös adóteher is felmerülhet. Német, francia vagy spanyol példákon keresztül mutatjuk meg, mikor válik igazán bonyolulttá a helyzet, és miért érdemes előre tervezni, ha a családi vagyon nem csak egy országban van. Dr. Hosszú Péter Áron, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda adójogi szakjogásza több mint egy évtizede foglalkozik jelentős vagyonnal rendelkező magánszemélyek magánvagyon-tervezésével. A családi vagyonok védelmére és generációkon átívelő, személyre szabott vagyonstruktúrák kialakítására specializálódott szakember elmagyarázta, hogy milyen megoldásokkal kerülhető el a többszörös illetékfizetés, illetve leghangsúlyosabban az, hogy az örökölt vagyon elaprózódjon és elvesszen. Az ügyvéd ebben az epizódban is hangsúlyozza: a cél olyan jogi megoldások kialakítása, amelyek a család értékeit és hosszú távú működését egyaránt figyelembe veszik.
A Hays Hungary Salary Guide 2026 című riportja szerint tovább romlott a bizalom a magyar munkaerőpiacon: a dolgozók és a cégek többsége borúlátó, a béremelések üteme látványosan lassul, és visszafogottabb létszámtervek körvonalazódnak. Közben jön a bértranszparencia, erősödik a belső képzés és gyorsul az AI használata. Katona Tibor, a Hays kereskedelmi igazgatója a BizniszPlusznak adott interjúban mindezek alapján arról beszél, hogy 2026 a jelek szerint a józan tervezés éve lesz.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS