Hosszú Katinkával is együtt dolgozott a Scitec új ügyvezetője

2019. 10. 01., 18:30

A Scitec Magyarország Kft., a Magyar Olimpiai Csapat hivatalos sport-táplálékkiegészítő beszállítója, mintegy 90 országba szállít prémium minőségű termékeket, elsősorban a sportolók és az aktív, egészségtudatos életmód követői számára. A vállalat irányítását a korábbi pénzügyi igazgató, Seres Attila vette át.

Seres Attila a Debreceni Egyetemen szerzett közgazdász diplomát, majd a General Electric-nél, a Magyar Telekomnál és a Graphisoft-nál dolgozott különböző vezető beosztásban. 2014-től a Scitec Kft. pénzügyi igazgatójaként folytatta pályafutását.

Seres Attila nemcsak pénzügyi területen segítette a Scitec dinamikus fejlődését. Nevéhez fűződik többek között a Scitec Institute tavaly szeptemberi elindítása, amelynek ügyvezetőjeként egyedülálló intézményt hozott létre.

A sport- és táplálkozástudományi intézet ma már csaknem négyszáz élsportolóval dolgozik együtt a fővárosban és Győrben, köztük olyan – a 2020-as tokiói olimpián is éremesélyesként induló – világklasszisokkal, mint Hosszú Katinka, Baji Balázs és Cseh László, akik szintén az intézet szakemberei által összeállított, speciális étrendet fogyasztják.

„A Scitec Institute Sport- és Táplálkozástudományi Intézet megnyitásával stratégiai fontosságúvá emeltük a kutatás-fejlesztést. Az élsportolókkal szorosan együttműködve a legjobb és leghatásosabb termékeket fejlesztjük ki, és ezt a tudást folyamatosan beépítjük a hobbisportolóknak és az egészséges életmód híveinek szánt termékeinkbe is. A megújulást két új almárkánk tükrözi, amelyeket a napokban dobunk piacra: a Scitec Gym termékek azoknak a hobbisportolóknak készültek, akik izmos, esztétikus testfelépítésre törekednek, míg a Scitec Endurance újdonságai az állóképességi sportolóknak kínálnak magas minőségű, ellenőrzött táplálékkiegészítőket.A jövőben újabb növekedési fázisba szeretnénk lépni a 600 munkatársat foglalkoztató vállalatunknál” – hangsúlyozta Seres Attila.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS