Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a július 6-án kezdődő héten.
A NAV honlapján, az Adótraffipax rovatban elérhetők a jogkövetési vizsgálatok, próbavásárlások tervezett helyszínei és időpontjai. (A revizorok persze bármikor, bárhol, bárkit ellenőrizhetnek…)
Nyári ellenőrzés
Az adóhivatal július 1-jén megkezdte szokásos nyári ellenőrzés-sorozatát a Balatonnál, a Velencei- és a Tisza-tónál. Az országos akció során a revizorok egyebek mellett a turisták által kedvelt üdülőhelyeken, a strandokon és a szabadtéri rendezvényeken egyaránt vizsgálódnak.
A július 6-án kezdődő (28.) hétre vonatkozóan az igazgatóságok az alábbi „figyelmeztetéseket” tették közzé:
Dél-Budapest
A NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. július 6. és augusztus 16. között a szezonális termékek árusítóit, az élménytúra- és idegenvezetői szolgáltatást nyújtókat, valamint a vendéglátóhelyeket ellenőrzik. A revizorok a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését és az alkalmazottak bejelentését vizsgálják.
Kelet-Budapest
A NAV Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai július 6. és 10. között ellenőrzik a belváros turisztikailag frekventált területeit. A revizorok a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatottak bejelentésének szabályszerűségét, valamint a jövedéki termékeket vizsgálják.
Bács-Kiskun vármegye
A NAV Bács-Kiskun Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai a nyári időszakban a szezonális tevékenységet végző kitelepült zöldség- és gyümölcsárusokat, a fagylaltárusokat, a termál- és szabadstrandokat, valamint a strandok vendéglátó egységeit és mozgóárusait ellenőrzik.
Az adóellenőrök a vármegye fesztiváljain és különböző rendezvényein is ellenőriznek. Megjelenésükre hivatali munkaidőn túl és hétvégén is számítani lehet
Baranya vármegye
A NAV baranyai munkatársai július 6. és 12. között kedden a harkányi gyógyfürdő üzleteit és vendéglátóhelyeit, csütörtökön Pécsett a belvárosi fagylaltozókat, a vármegye egész területén pedig a szezonális zöldségeket és gyümölcsöket értékesítőket ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a számla- és nyugtaadást, a pénztárgépek üzemeltetésével, használatával kapcsolatos előírások betartását, a foglalkoztatottak társadalombiztosítási bejelentését, valamint a jövedéki termékek eredetét, birtoklásuk jogszerűségét.
Békés vármegye
A NAV Békés Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai július 6. és július 10. között a vármegye strandjain a nyugta- és számlaadást, valamint a foglalkoztatottak bejelentését és az online pénztárgép használatát ellenőrzik.
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
A NAV munkatársai július 6. és augusztus 28. között Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye idegenforgalmilag frekventált területein (Miskolc, Bogács, Mezőkövesd, Tokaj, Sátoraljaújhely), a vendéglátóhelyeken, piacokon és strandokon árusítóknál ellenőrzik a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, valamint a jövedéki termékek szabályszerű értékesítését, továbbá kontrollálják a turizmusfejlesztési hozzájárulással kapcsolatos kötelezettségek teljesítését.
Fejér vármegye
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai július 6. és 12. között a Velencei-tó térségében (Dinnyés, Agárd, Gárdony, Velence, Velencefürdő, Kápolnásnyék, Pákozd, Sukoró, Nadap, Pusztaszabolcs és Pázmánd) ellenőrzik a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgépek használatát, a foglalkoztatás szabályszerűségét és az áruk eredetét. Emellett vizsgálják a jövedéki szabályok betartását, az automata berendezések működtetését és a turizmusfejlesztési hozzájárulás megfelelő megállapítását és megfizetését is. Az adóellenőrök egy helyszínre többször is visszatérhetnek.
Az igazgatóság revizorai július 8. és 12. között az EFOTT fesztiválon ellenőrzik a nyugtaadást, az online pénztárgépek használatát, a foglalkoztatás szabályszerűségét, valamint az áruk eredetét. A közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.
Hajdú-Bihar vármegye
A NAV Hajdú-Bihar Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai július 6. és augusztus 31. között a vármegye idegenforgalmi szempontból frekventált területein, a vendéglátóhelyeken, a szezonális zöldséget és gyümölcsöt értékesítőknél, a piacokon és a strandokon árusítóknál ellenőrzik a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, valamint a jövedéki termékek szabályszerű értékesítését.
A vármegye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást.
Komárom-Esztergom vármegye
A NAV Komárom-Esztergom Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai június 1. és augusztus 30. között a turisztikailag frekventált területeken, fesztiválokon, strandokon ellenőrzik a szezonális szolgáltatókat, kereskedőket és vendéglátókat. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését és az alkalmazottak bejelentését.
Nógrád vármegye
A NAV Nógrád Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága július 6. és 10. között Pásztón tervez helyszíni ellenőrzéseket. A revizorok az itt működő gazdálkodóknál vizsgálják az alkalmazottak bejelentését, a forgalmazott áruk eredetét, a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgép használatának szabályszerűségét. Az online pénztárgépekhez kapcsolódóan ellenőrzik továbbá a tényleges és a bizonylatolt készpénzkészlet egyezőségét, illetőleg a megfelelő áfakulcs használatát.
Pest vármegye
A NAV Pest Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai július 1. és augusztus 31. között a fürdőket és strandokat, valamint a fesztiválokat ellenőrzik. Az ellenőrzések a vendéglátóhelyre, a strandok és fürdők jogszerű működésére, valamint a turisztikai szolgáltatásokra irányulnak. A revizorok a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét vizsgálják, valamint a foglalkoztatottak társadalombiztosítási bejelentésének vizsgálatára irányulnak.
Somogy vármegye
A NAV Somogy Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának adóellenőrei a 27. és 35. hét között a balatoni strandoláshoz és nyaraláshoz kapcsolódó kereskedőket, vendéglátókat és szolgáltatókat, valamint a turisztikailag frekventált helyeket és rendezvényeket ellenőrzik. A revizorok a számla- nyugtaadást, a foglalkoztatotti bejelentések szabályszerűségét és az áruk eredetét vizsgálják.
A NAV továbbá ellenőrzi az építkezéseket, kiváltképp az alkalmazottak bejelentését. Emellett az ellenőrzések kiterjednek a közterületen árusító szezonális zöldséget és gyümölcsöt árusítókra, illetve a jövedéki termékeket forgalmazókra is.
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
A NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai június 1. és augusztus 31. között – a nyári akció keretében – a turisztikailag frekventált területeken, fesztiválokon, strandokon ellenőrzik a szezonális szolgáltatókat, árusokat, szálláshely-szolgáltatókat és a vendéglátóhelyeket. A revizorok vizsgálják a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, az online pénztárgépek használatának szabályszerűségét, továbbá az áruk eredetét.
Tolna vármegye
A NAV Tolna Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2026. június 29. és augusztus 23. között a strandokat, fürdőket, idegenforgalmilag frekventált egyéb helyszíneket és a kapcsolódó szolgáltatásokat, valamint vendéglátóhelyeket ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, a jövedéki szabályok betartását és az árukészletek eredetét. A revizorok megjelenésére július 8-án Dombóváron lehet nagyobb valószínűséggel számítani.
Zala vármegye
A NAV Zala Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai június 19. és augusztus 31. között a turisztikailag frekventált területeken a zöldség- és gyümölcsárusokat, fagylaltárusokat, termál- és szabadstrandokat, valamint a strandok vendéglátóit és strandcikk-kereskedőit ellenőrzik.
A revizorok a vármegye különböző rendezvényein, fesztiváljain, piacain is vizsgálódnak, megjelenésükre hivatali munkaidőn túl és hétvégén is számítani lehet.
Az ellenőrök a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését, a pénztárgépek szabályszerű használatát, valamint az áruk eredetét vizsgálják.
„A Roszatom Műszaki Akadémián képzett szakemberek már most olyan kompetenciákat sajátítottak el, amelyekre az erőművi blokkok üzembe helyezésének minden szakaszában szükség lesz.”