Stratégia együttműködési megállapodást írt alá az EMEGY és a VOSZ a hazai vállalatok jól-léti vállalatvezetése, valamint a munkavállalói egészségvédelem és egészségfejlesztés érdekében.
Az EMEGY elnöke, dr. Molnár László és a VOSZ főtitkára, Perlusz László ünnepélyes keretek között írta alá az együttműködési megállapodást, amelynek célja a szervezetek közötti együttműködés erősítése, amely már korábban elindult idén közös rendezvényekkel.
A munkavállalói egészség és jóllét a vállalkozások motorja – emelte ki dr. Molnár László. Az idei évben a szolnoki vállalkozásfejlesztési irodával indult az EMEGY programsorozata, mely a vállalatvezetők figyelmét hívta fel a munkavállalók fizikai és mentális egészségének támogatására, melyeket kutatási adatokkal támasztottak alá. A rendezvénysorozat az ország több pontján folytatódott, majd nyáron elindultak a résztvevő vállalatoknál a munkahelyi sportnagykövet képzések is.
A szeptemberi konferencián a résztvevők közösen keresték a válaszokat arra a kérdésre, hogy miként tartható fenn a vállalatok versenyképessége az emberi erőforrás hosszú távú megőrzése mellett. Az egészség és jól-lét ma már nem csupán a vállalati siker egyik összetevője, hanem kulcsfontosságú stratégiai elemmé vált a vállalatvezetésben. A romló egészségi állapot, a csökkenő munkaképesség és a munkavállalók jól-létét érintő problémák közvetlen hatást gyakorolnak a munkahelyi teljesítményre.
Az együttműködés révén a két szervezet közös célja, hogy a vállalkozások számára olyan környezetet alakítson ki, amely elősegíti a munkahelyi egészség és a munkavállalói jól-lét megteremtését. Ezáltal a vállalatok versenyképessége nő és a gazdasági növekedés felgyorsul. A vállalkozásfejlesztési irodákkal együttműködve a következő évben számos szakmai programot, tanácsadást indítanak a kkv-k számára, amelyek célja a munkahelyi egészség és biztonság kultúrájának erősítése, valamint a munkavállalói jól-lét fokozása.
(A fotón Perlusz László és dr. Molnár László.)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.