Egymillió dolláros döntőre utazhat a győztes magyar startup

Egymillió dolláros döntőre utazhat a győztes magyar startup
2022. 02. 01., 15:52

Áprilisban Magyarországra érkezik a világ egyik legnagyobb startup versenye a Startup World Cup. A győztes projekt az Egyesült Államokban mutatkozhat be az 1 millió dolláros díjazású döntőben, miközben a budapesti elődöntőn eldől a hazai 10 legjobb startupnak járó cím is.

A pandémia enyhülésével egyidejűleg az innovációs rendezvények is hamarosan újra indulnak. Ennek a pozitív változásnak a jelei már láthatóak a magyarországi konferenciák és startup versenyek világában. Két kihagyott év után 2022 első nagy startup eseményét, a Startup World Cup-ot, április 27-én rendezik meg.

A Pegasus Tech Ventures által támogatott versenyt több mint ötven országban szervezik meg már évek óta. Az idei évben a POZI.io partnerségében Magyarországra is ellátogat a világ egyik legnagyobb befektető cégének megmérettetése.

A POZI.io és a Pegazus Tech Venture izgalmas versenyre invitálja a magyar startupokat. A tavaszi szezon nagy eseményének ígérkezik az a rendezvény, amelynek győztese Amerikában mérheti össze a tehetségét a világ legjobbjaival. A tét egy jelentős amerikai befektetés, amely belépő lehet a tengerentúli piac meghódításához.

A Startup Világbajnokság budapesti fordulójára az 50 legjobb hazai projekt közül választják ki a befektetők, a támogatók és a nemzetközi startup világ képviselői a legjobb 10-et. A budapesti eseményen pitch versenyen alakul ki a végleges sorrend. A győztes San Franciscóban a döntőben prezentálhat, míg a második és harmadik helyezett is belépési lehetőséget nyer az amerikai eseményre.

A nem mindennapi versenyre már jelentkezhetnek a projektek a POZI.io oldalán, ahol a felkészülésben is segítséget kaphatnak. A jelentkezést március 15-én zárják a szervezők. A budapesti rendezvényre kvalifikált csapatokat április 14-ig értesítik.

A Startup Világbajnokság világszerte erős szakmai programot kínál, ezért a budapesti eseményre is érdemes lesz akár nézőként is ellátogatni. Kovács Roland, a POZI.io CEO-ja szerint a rendezvény minikonferenciaként és networking eseményként is jó lehetőséget kínál a téma iránt érdeklődőknek.

„Amikor megterveztük az eseményt, arra koncentráltunk, hogy ne csak a győztesek, hanem minden résztvevő és érdeklődő elégedetten távozzon majd a Startup Világbajnokság budapesti fordulójáról. Az elmúlt években kimaradt kapcsolatépítő rendezvényeket szeretnénk egy komoly téttel rendelkező versennyel kombinálni. Az 1 millió dolláros amerikai befektetés lehetősége csak hab a tortán, ha megtalálhatjuk egy helyen a legjobb 50 magyar startupot. Azt gondolom, hogy a legjobbak nem csak a hazai befektetők figyelmére tarthatnak számot. A POZI.io nemzetközi partnerei is képviseltetik majd magukat a versenyen. Így azok is esélyt kaphatnak akár egy nagyobb befektetésre is, akik nem a legjobb három között zárják a versenyt” – mondta Kovács Roland.

A budapesti szervezők szoros együttműködésben dolgoznak az amerikai konferencia rendezőivel, akik hagyományosan nagy rendezvényt terveznek, ismert startup szereplőkkel, népszerű előadókkal és 2500 befektetővel. Az amerikai Pegasus Tech Ventures csapata azt reméli, hogy szeptember 30-án San Franciscóban a régi fényében tudják megszervezni a döntőt és az azt előkészítő két napos konferenciát.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-07 18:07:00
A szakmai zsűri döntése alapján ezúttal az Audi, az IKEA, a Masterplast, a Richter, a Spar és a Tesco érdemelte ki az Effekt 2030 díjat, az Aldi és a Vodafone különdíjat nyert, a Körber pedig megszerezte a közönségdíjat. A nyertesek az Effekteam október 7-én megrendezett ESG konferenciájának keretében vehették át a szakmai elismeréseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS