A bűnszervezet három irányítóját a nyomozó hatóság őrizetbe vette és kezdeményezte letartóztatásuk indítványozását a Fővárosi Főügyészségen.
A bűnszervezet beazonosított tagjai több szinten elhelyezkedő céghálózatot, számlagyárat hoztak létre és működtettek. A bűnös ügyletek célja az volt, hogy a tényleges tevékenységet végző, haszonhúzó cégek profiljához kapcsolódó gazdasági eseményekről – különösen takarítószerek, gépjárműalkatrészek értékesítése, takarítási, hulladékgazdálkodási és díszletgyártási tevékenység – olyan valótlan tartalmú számlákat bocsátsanak ki, amelyekkel jogosulatlanul csökkenthetik az őket terhelő általános forgalmi adót. Az elkövetői kör 2020. január 1-től, megközelítőleg 1 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a központi költségvetésnek – olvasható az adóhivatal közleményében.
A NAV pénzügyi nyomozói egy időben közel hetven helyszínen tartottak kutatásokat a bűnszervezet tagjainál, illetve a bűnszervezet tagjaihoz köthető konspirált irodában, a haszonhúzó, fiktív gazdasági eseményekről kiállított számlákat befogadó gazdasági társaságoknál és képviselőiknél, valamint a cégek könyvelőinél. A kényszerintézkedések alkalmával nagy mennyiségű elektronikus és papír alapú bizonyítékot foglaltak le a pénzügyőrök, 26 személyt állítottak elő és hallgattak ki gyanúsítottként, közel 700 millió forint vagyont biztosítottak és foglaltak le az elkövetőktől.
A NAV Központi Nyomozó Főosztály különösen nagy értékre, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntett és más bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt folytat büntetőeljárást. A bűnszervezet három irányítóját a nyomozó hatóság őrizetbe vette és kezdeményezte letartóztatásuk indítványozását a Fővárosi Főügyészségen, aminek alapján a bíróság elrendelte a letartóztatásukat.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.