A Joint Venture Szövetség (JVSZ) közel négy évtizede segíti tudásmegosztással a hazai vállalatok versenyképességét, és kiemelt céljai között szerepel a kkv-k szakmai támogatása. Ennek jegyében június 3-tól az ATV-n és a TV2 Play-en egyedi műsorformátumot indít Cégfejlesztők címmel magyar vállalkozások fejlesztésére. A műsor szakmai zsűrijének tagja lesz Eppel János, a VOSZ elnöke.
A nézők cégek történeteit és hétköznapi kihívásait ismerhetik meg három kulcstémában: digitalizáció, fenntarthatóság és generációváltás. A főszereplő kis- és középvállalkozások fejlődését témánként egy-egy tapasztalt vállalatvezető páros – a Cégfejlesztők – segítik. A műsor olyan valós üzleti kihívásokat mutat be és egyben rávilágít azok megoldásaira –, amelyekből más vállalkozások is profitálhatnak, valamint a nézők is gyakorlati ötleteket, inspirációt nyerhetnek – olvasható a vosz.hu-n.
„A célunk megmutatni, hogyan lehet fenntarthatóan növekedni egy olyan világban, ahol minden extra gyorsan változik. Mindhárom területről egy-egy vállalkozás kap lehetőséget a szintlépésre. Az első részben megismert vállalkozások közül a Cégfejlesztők választják ki, hogy melyik cégnek tudnak valós segítséget nyújtani. A műsor végén győztest hirdetünk a fejlesztési folyamatban résztvevő három vállalkozás közül. Az a kkv nyer, amelyik a leglátványosabb fejlődést éri el a műsor folyamán – természetesen a fejlődésüket folyamatosan nyomon követjük és értékeljük” – fejtette ki Buday Kollárik Tímea, a JVSZ ügyvezető igazgatója, az egyedi műsorformátum megálmodója, producere.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.