Bécs–Budapest együttműködés az üzleti innovációért

2019. 07. 04., 11:01

Az „Okos városok a fenntartható jövőért” konferencia kísérőrendezvényén osztották meg egymással tapasztalataikat az innovatív vállalkozásfejlesztés lehetőségeiről a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány és a Vienna Business Agency szervezésében a szakértők.

Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke (képünkön) és Alexander Diesenreiter, a VBA startup-szolgáltatásokért felelős vezetője a jövőbeni együttműködés lehetőségeiről egyeztettek.

A BVK Béccsel már öt évvel ezelőtt is együttműködött a startupok területén, de ez a rendezvény új platformokon tudja erősíteni a két város ökoszisztémáját. A Be Smart program különlegessége, hogy annak kidolgozására eredetileg egy Bécset is magába foglaló európai uniós projekt keretében került sor – mondta Szalai Piroska.

A kuratóriumi elnök prezentációjában bemutatta a már legalább prototípussal rendelkező induló vállalkozások támogatására hivatott, évente kétszer megrendezett Be Smart versenyeket; a Startup Budapest Programot, melynek része a think.BDPST kísérőrendezvényeként megvalósuló tavaszi Startup Budapest Fórum, valamint a novemberi Startupok Éjszakája, amelyen az ökoszisztéma mintegy ezer szereplője vesz részt.

Kitért a V4-ekkel, illetve a szlovák partnerekkel közösen megvalósított, fiatal vállalkozókat támogató EYES projektek eredményeire is.

Alexander Diesenreiter prezentációjában felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar startupoknak is érdemes követni a VBA által szervezett startup programokat és indulni az általuk meghirdetett nemzetközi pályázatokon. A VBA számos széles spektrumon kínál tanulási, fejlődési és növekedési lehetőségeket a startupoknak.

A konferencia a Bécs Napok Budapesten rendezvénysorozaton belül került megrendezésre június 2-4. között. A két város szakértőia smart city stratégia, a fenntartható mobilitás, a klímaváltozás, és a városrehabilitáció témaköreiben vitatták meg tapasztalataikat. A közös történelem és a földrajzi-kulturális közelség mellett az eszmecserét indokolja az is, hogy Bécs és Budapest – amelyek egyaránt szerepelnek a Cities Today leginnovatívabb európai városokat felsoroló listáján - hasonló startup-ökoszisztémát üzemeltetnek.

Az egyik legfrissebb osztrák vonatkozású magyar sikersztori a Be Smart nyertes Mindtech Apps nevéhez fűződik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS