Tárgyalásokat folytatott nemrégiben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) tagja, a Barrier Free alapítója arról, hogy a vállalkozói érdekképviselet lehetőséget teremtsen a mozgáskorlátozott vállalkozók és munkáltatók támogatására és integrálására.
Egy KSH-kutatás szerint 2022-ben, Magyarországon mintegy 113 ezer mozgássérült, kerekesszékes ember élt. A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet egyik elemzése szerint pedig ezeknek az embereknek nagyjából a fele (43 százalék) aktív a munkaerőpiacon. Ebben a körben sok vállalkozó is van, és fontos, hogy ők is hallassák a hangjukat és kapjanak támogatást.
„Örömmel tölt el, hogy a VOSZ nyitott a megváltozott munkaképességű vállalkozók felé, hiszen ezzel számottevő vállalkozásfejlesztési, akár termékfejlesztési, valamint kapcsolatépítési lehetőséggel élhetünk” – mondta a vosz.hu-nak Szirbik István, a Barrier Free alapítója, aki azt is elárulta, hogy tervei között szerepel megszervezni a VOSZ-on belül egy szakmai vállalkozói szekciót kifejezetten mozgáskorlátozottak, megváltozott munkaképességű vállalkozók számára, ezzel kapcsolatban pedig várják az érintett vállalkozók jelentkezését.
Szirbik István arról is beszélt, hogy fontosnak tartja, hogy a hazai vállalkozások és munkáltatók minél szélesebb körben ismerjék meg a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásának adózási előnyeit is, nemkülönben az ezzel kapcsolatos társadalmi felelősségvállalás fontosságát. Mint elmondta, a VOSZ tagvállalkozásai által felhalmozott vállalkozói tudás, valamint a VOSZ szakmai szolgáltatásai a megváltozott munkaképességű vállalkozások számára is versenyelőnyt jelenthetnek, ezért is üdvözli a szövetség nyitottságát és az együttműködés elindulását.
Barrier Free: legyenek elérhetőek a vállalkozások a mozgássérült emberek felé is!
Szirbik István egy olyan szolgáltatást is elindított, amely egyszerre reagál a vállalkozások társadalmi felelősségvállalására, valamint az üzleti érdekeikre is tekintettel van. „A legjobb lenne, ha a vállalkozások már az indításkor gondolnának arra, hogy akadálymentes környezetet teremtenek fix vagy mobil rámpával, hiszen ezzel a minimális beruházással a kerekesszékes vásárlók – és üzleti partnereik – is könnyebben személyes kapcsolatba léphetnek velük és elérhetik a szolgáltatásaikat, termékeit” – magyarázta Szirbik István, a Barrier Free hálózat alapítója, végül hozzátette, várja azokat a vállalkozókat is, akik számára az üzleti célok elérésén túl a társadalmi felelősségvállalás is fontos.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.