Támogatásokkal, fiktív számlákkal és hitelekkel csaknem négymilliárd forintot csalt egy budapesti bűnszervezet. A NAV nyomozói harminc embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hatot őrizetbe vettek, majd letartóztattak.
A bűnbanda profilja folyamatosan bővült: eleinte számlagyárat működtettek, majd ezzel párhuzamosan az őrzésvédelem területén kezdtek el tevékenykedni. A munkavállalók után járulékokat, a vagyonvédelmi szolgáltatás után áfát nem fizettek. Valótlan adatokkal, hamis iratokkal támogatásból és hitelből származó pénzekre is sikerült rátenniük a kezüket. Összesen 3,7 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek.
A nyugat-dunántúli nyomozók Budapesten és további öt megyében, hetven helyszínen tartottak házkutatásokat. Nagy értékű autókat, több száz millió forint készpénzt foglaltak, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak mintegy 1,7 milliárd forint értékben. A nyomozás eredményeképp egymilliárd forint jogtalanul igényelt hitelösszeg kiutalását is sikerült megakadályozni.
A bűnszervezet irányítóját az akció napján a hegyeshalmi határnál a MERKUR bevetési egység fogta el. Társai megpróbálták a bizonyítékokat elrejteni, ám a kutatásokon a nyomozók kiszúrták az erkélyre kicsúsztatott laptopot és az alsónadrágban eldugott mobiltelefont is.
A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt folyik. A szervezet más ügyben is gyanúsított irányítói most akár 20 évet is kaphatnak. (NAV)
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.