A NAV munkatársai egy cseh járművet ellenőriztek az M1-es autópálya győri szakaszán, amiben a papírokon szereplő tételeken felül különféle zsákokat találtak. A zsákokat átvizsgálva 7500, különféle márkájú (Adidas, Armani, Chanel, Christian Dior, Gucci, Prada stb.) ruhákat, öveket, pénztárcákat és táskákat találtak.
Az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi hamisítvány, amiket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba.
A több mint 125 millió forint értékű rakományt lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény alapos gyanúja miatt feljelentést tettek. (NAV)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.