Kis- és nagyvállalatok, állami és magánegészségügyi intézmények mellett startupok is jelentkezhetnek az idén először meghirdetett Digital Health Summit-díjra. Az elismeréssel a legjobb hazai digitális egészségügyi megoldásokra szeretnék felhívni a figyelmet.
Ma már nem kérdés, hogy az egészségügy jövője a digitális megoldásokon is alapul. A fejlesztések folyamatosak, vannak sikeres és kevésbé sikeres ötletek, de a legfontosabb a folyamatos innovációs képesség ezen a területen is.
„Az új módszerek nem csak az egészségmegőrzésben és betegségmegelőzésben, ezen keresztül az egészségügyi kiadások csökkentésében játszhatnak kulcsszerepet, hanem érdemben növelhetik a társadalmi jólétet, nem mellesleg üzletileg is kiváló befektetések lehetnek” – mondta Molnár Rita, a Digital Health Summit (DHS) alapítója.
Éppen ezért a legjobb hazai példákat, a magyar egészségügyi szektor leginnovatívabb digitális megoldásait szeretnék bemutatni a nagyközönségnek az idén első alkalommal meghirdetett Digital Health Summit-díjjal.
Az öt kategóriában kiosztott elismerésre a magyarországi székhellyel rendelkező kis- és nagyvállalatok, állami és magánegészségügyi intézmények, illetve az eHealth-hez kapcsolódó tevékenységi körrel rendelkező vállalkozások és szervezetek, valamint startupok pályázhatnak.
A kategóriák:
Legjobb digitális diagnosztikai megoldás,
Legjobb digitális terápiás megoldás,
Legjobb digitális startup megoldás eHealth területen,
Legjobb telemedicinális vagy távgyógyászati megoldás,
Az év legjobb eHealth-fejlesztése.
A pályázaton indulás feltétele – a Legjobb digitális startup megoldás kategória kivételével – egy már megvalósult digitális egészségügyi fejlesztés, amelynek dokumentálható eredményei vannak, és amelynek megvalósítói vagy ötletgazdái vállalják, hogy bemutatják az egyes projekteket a november végén megrendezésre kerülő Digital Health Summit konferencián, ahol a díjakat is átadják.
„A digitális egészségügy hazai fejlesztése legalább annyira versenyképességi, mint társadalmi és jóléti kérdés” – véli Szentgyörgyi Balázs, a Neumann János Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője.
A gyógyszer- és egészségipar szereplői egyrészt nagymértékben hozzájárulnak az exportteljesítményhez és GDP-hez, másodrészt az ellátórendszerben alkalmazott technológiai megoldásaikkal növelik annak hatékonyságát és csökkentik a költségeket. A Gazdaságfejlesztési Minisztériumban (GFM) a gyógyszer- és egészségipart kiemelt ágazatként kezelő új iparstratégián dolgoznak, amelynek kidolgozásába bevonták ezt a háttérintézményt és az általa koordinált technológiai koalíciókat is.
A Digital Health Summit-díjra október 18-ig lehet nevezni a rendezvény weboldalán.
A Villány-Siklósi Borút 1994-ben alakult meg európai példák alapján, hogy a dél-Baranyai térség borászait összekapcsolja, a borturizmust szervezetten fejlessze.
Szekunderköri meghibásodás miatt október 11-én és 13-án is csökkenteni kellett a teljesítményt.