A higiénia kerül a középpontba az újranyitás után a vendéglátásban

2021. 04. 07., 13:45

Elkészült az ország újranyitási-ütemterve, ami a magyar kormány tájékoztatása szerint, akkor fog érvénybe lépni, ha elértük a kettőmillió-ötszázezer koronavírus elleni oltóanyaggal beoltott ember számát. Ezt a pillanatot már sokan várják, és egy biztos: a tisztaság és a higiénia jelentősége az eddigiektől lényegesen fontosabb lesz.

A kifogástalan tisztaságnak a gasztronómiában magától értetődőnek kell lennie. Az optimális tisztítás a tökéletes utolsó simítások döntő előfeltételei a magas színvonalú vendéglátásnak. A szakértők azt jósolják, hogy mostantól a vendégek is jobban fognak figyelni arra, hogy tényleg olyan helyet válasszanak, ahol a nem kell félni a Covid-vírus terjedésétől.

Ma már mindenki tudja, hogy az új típusú koronavírus cseppfertőzéssel terjed, megszoktuk a maszkokat, sőt biztonsággal viseljük. Amikor az éttermek már újra nyitva lehetnek fő feladat marad a vírus elleni védekezés. A biztonsági előírásokat épp úgy be kell tartani a konyhán, mint a vendégtérben. Bár a vendéglátásban a HACCP(1)-rendszerek eddig is pontosan szabályozták a higiéniai követelmények kialakítását, hogy a fertőzések veszélye minimalizálódjon, ezek betartása manapság kiemelt jelentőséggel bír. A cél, hogy a keresztszennyeződés kockázatát is a lehető legalacsonyabb legyen, így megakadályozható, hogy a baktériumok, mikroorganizmusok vagy más nem kívánatos anyagok jussanak ételről ételre, emberről ételre vagy eszközről ételre. A SARS-CoV-2 koronavírus magas hőmérséklettel ártalmatlanná tehető, ezért is fontos az megfelelően, rendszeresen tisztán tartott környezet a vendéglátóhelyeken.

A tisztaság mint alapkövetelmény

„Napjainkban a higiénia és a tisztaság elsődleges szemponttá vált. Így lesz ez akkor is, amikor majd újra beülünk egy étterembe, vagy elmegyünk egy szállodába. Erre a jogosan elvárt tisztaságra adnak választ a piacon megtalálható kifejezetten „Hygiene” programmal ellátott gépek” – mondta Huber Anikó, a Mielemed MPM Kft. kereskedelmi és pénzügyi vezetője.

Az elmúlt hónapokat sok szálloda, vendéglátó egység arra használta ki, hogy elvégezzék az egyébként is szükséges felújításokat, lecseréljék a gépparkot.

Aki tudott fejlesztett, hogy higiénikus körülményeket biztosítson a vendégeknek

„Nagyon nehéz helyzetben vannak most ezek a vállalkozások. Az aktív működésből sok idő kiesett, de mi segítséget tudunk nekik nyújtani a fejlesztésekben, hogy az újranyitásnál lépést tudjanak tartani a magasabb higiéniai elvárásokkal. Minden esetben felmérjük az ügyfél igényeit, a hely adottságait, így egyedi javaslatot tudunk tenni a korszerűsítésre. Jelenleg is több nagy szállodával, étteremmel folytatunk tárgyalást, akiknek fontos, hogy vendégeiknek ezen a területen is a magas minőséget nyújtsanak” – tette hozzá a kereskedelmi vezető, aki azt is elárulta, pályázati, lízing és hitelügyintézésben is tudnak segíteni, és nem csak a turisztikai szektornak, hanem az egészségügynek is.

A szakértő szerint a Miele gépek precizitása hosszú évek fejlesztésének köszönhetően garantálja az alacsony áram és vízfelhasználást, ezzel is védve környezetünket, és biztosítja az alacsony üzemeltetési költségeket. „Bizonyos gépek egy-egy munkafolyamatot teljesen kiválthatnak, ami nagyon széles körű lehet. A megbízható működésnek köszönhetően ezekkel a készülékekkel hosszútávra lehet tervezni” – mondta Huber Anikó.

Ausztriában például el kellett halasztani a kávézók, éttermek és bárok teraszainak, eredetileg március 27-re tervezett nyitását, mert a koronavírus-fertőzések száma újra emelkedett. Magyarországon a napokban jelent meg a védelmi intézkedések meghosszabbításáról, valamint a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának első fokozatáról szóló rendelet.

A jelenleg ismert és érvényben lévő védelmi intézkedéseket április 8-ig fenntartja az operatív törzs javaslatára a kormány. Azaz nem változnak – többek között – a kötelező maszkhasználat szabályai, és ami eddig zárva volt, az továbbra is zárva marad.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS