A hackerek a Gmail-fiókokra hajtanak

2021. 06. 07., 13:00

A Gmail-fiók sok esetben sokkal nagyobb bevételt hozhat a hackereknek, mint egy ellopott hitelkártyaszám – állítja a kiberbiztonsággal foglalkozó Privacy Affairs.

Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a hitelkártyaszámunk a legkívánatosabb dolog a hackerek számára, amivel a sötét weben a legtöbbet lehet keresni – írja a Computerworld.

Ez azért tűnik logikusnak, mert rengeteg helyen adjuk meg a kártyaszámunkat, és ezzel túl sok támadási pontot teremtünk, azaz a kártyaadatokat szerezhetik meg viszonylag legkönnyebben a tolvajok.

A Gmail-fiók azonban sok esetben sokkal nagyobb bevételt hozhat a hackereknek. „Csak 2020-ban olyan nagy vállalatok és szervezetek, mint a NASA, a McDonald's, a Visa, a MasterCard, a Microsoft, a T-Mobile, a Lockheed Martin, a Google, sőt még a FireEye és a SolarWinds kiberbiztonsági cégek is súlyos adatbetörések áldozatai lettek” – figyelmeztet a Privacy Affairs.

Az ellopott adatokat az internet olyan sötét zugaiban értékesítik, amelyekhez a hétköznapi felhasználóknak nincs hozzáférésük. És azok, akik még mindig nem tartják be az adatvédelemmel és a számtalan digitális fiókjuk védelmével kapcsolatos legjobb gyakorlatokat, talán megijednek, ha látják, hogy egy vállalkozó kedvű hacker milyen összegekre tehet szert ezekből a fiókokból.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-05 16:40:00
A NIS2 irányelv magasabb szintre emelte a korábbi uniós kiberbiztonsági szabályozást és számos új kötelezettséget vezetett be. Az irányelv szabályainak túlnyomó részét már átültették a magyar jogba, így a jövő év folyamán 2500–3000 hazai közép- és nagyvállalatnak kell a szigorú szabályoknak megfelelni, továbbá az ellátási láncuk biztonságát megteremteni – hívja fel a figyelmet dr. Szabó Gergely Gábor, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda szabályozási ügyekért felelős vezető ügyvédje.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS