640 millióból fejlesztett építőipari okos állványt a Caadex

2023. 11. 13., 19:10

Az összeállításból eredő hibára, illetve karbantartásra figyelmeztető, úgynevezett okos állványt fejlesztett ki a Caadex Kft. egy csaknem 640 millió forintos program keretében – közölte a baranyai Mindszentgodisán működő társaság.

A bádogos és acélipari termékek gyártásával és kereskedelmével foglalkozó, magyar tulajdonú, 1994-ben alapított családi vállalat közleménye szerint a most kifejlesztett állványrendszer stabilabb, biztonságosabb és megbízhatóbb lesz a piacon jelenleg elérhető termékeknél.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 321 millió forintos, vissza nem térítendő pályázati támogatásával megvalósuló fémszerkezet egyrészt statikai szempontból erősebb a jelenleg piacon elérhető termékeknél, másrészt a rajta elhelyezett elektronikus érzékelők révén képes figyelmeztetni felhasználóját, ha az összeállítás során hiba történt, vagy az állványrendszer karbantartást, felülvizsgálatot igényel.

A mintegy hetven embert foglalkoztató társaság közölte, hogy termékeinek túlnyomó részét külföldön – Svájcban, Németországban, Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban – értékesíti. A költségeiben a hagyományostól jelentős mértékben el nem érő új állványrendszert is a meglévő ügyfélkörüknek ajánlják majd elsőként.

A cég bizakodó az új építőipari eszköz térnyerését illetően, ugyanis a társaságnak nincs tudomása olyan más, hasonló fejlesztésről, melyben az Ipar 4.0 lehetőségei megjelennek az állványgyártásban és -felhasználásban.

A Caadex Kft. 2022-ben 4,96 milliárd, egy évvel korábban 4,28 milliárd forint árbevételt ért el, adózott eredménye tavaly 471 millió, 2021-ben pedig 500 millió forint volt. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-01 14:10:00
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament tárgyalói ideiglenes megállapodásra jutottak a digitális elemeket tartalmazó termékekre vonatkozó kiberbiztonsági követelményekről szóló jogszabályjavaslatról, amelynek célja annak szavatolása, hogy a forgalomba hozott termékek, például a csatlakoztatott otthoni kamerák, hűtőszekrények, televíziók és játékok biztonságosak legyenek.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS