400 százalékot növekedhet a magyar Vizsla Coin az év végére

400 százalékot növekedhet a magyar Vizsla Coin az év végére
2021. 11. 07., 10:00

Furcsa jelenség figyelhető meg a kriptopiacon: száguldani kezdtek a Bitcoin és az Ethereum mellett eddig viccként kezelt mém kutyatokenek. Az Elon Musk által preferált DOGE és többi kriptovaluta, mint Shiba Inu, Dogelon, Kishu többszáz, vagy akár többezer százalékot növekedett. Hasonló pályára került az első magyar kutyás coin, a Hungarian Vizsla Inu is, ami egy friss szakértői elemzés szerint hatalmas ugrás előtt áll.

Viccnek indult az első cuki kutyával készült kriptovaluta, ám sokakat már gazdaggá tett a DOGE. Sőt, nem csak Elon Musk kedvence, hanem számos hasonló nemzetközi kutyás digitális pénz is kimagasló sikereket ért el az elmúlt hónapokban a nemzetközi kriptotőzsdéken. A kutyás mémekből alkotott tokenek hirtelen a pénzügyi piac sztárjai lettek, az internetes közösség képes volt felforgatni a pénzügyi szektort.

Idén nyáron megjelent az első magyar verzió, a Hungarian Vizsla Inu (HVI) is, amit azonnal elkezdtek digitálisan simogatni az emberek: néhány hónap leforgása alatt több mint 36 ezren vásároltak belőle, napi forgalmának pedig eddigi legnagyobb összértéke mintegy 300 millió forint volt. A HVI az elmúlt 2 hétben több, mint duplájára növekedett. Már-már óriási sikernek mondható az elmúlt 5 hónapban, majdnem 20 millió százalékos növekedés.

A Hotbit és a TradingView Pichfork friss stratégiai elemzése alapján akár 400 százalékot is növekedhet év végére a magyar Vizsla Coin. Az adatok azt mutatják, hogy jelenleg egy igen erős támaszt ért el a HVI, az eladói nyomás megszűnt, a támasz megfogta az árfolyamot, ezt erősíti alá a forgalom enyhe csökkenése és az erős vételi jelzés is.

A speciális módszerrel hosszútávú trendirányba elhelyezett villák alapján látható, hogy a támaszról való elrugaszkodása az árfolyamnak komoly emelkedésre nyitja meg a teret. Ezt a szűkülő Bollinger szalagok is megerősítik, ami kitörést jelez előre. A mostani árfolyam támaszon való mozgolódás egy jó lehetőség a vételre.

Megkérdeztük Gülsen Pétert, a HVI marketing igazgatóját, hogyan vélekedik erről.

„Örülünk az elért sikereknek és a bizakodásra okot adó trendeknek. A kriptóiac folyamatosan növekszik és szinte hihetetlen a HVI közösség bizalma. A HVI nem csak a pénzről szól, több, mint 25 tonna táppal sikerült segítenünk, az egyik adományozásunk még rekord méretűre is sikerült. Az NFT örökbefogadó piacunkra rejlő igénynek közvetlen a hatása a HVI Token növekedésére, hiszen pillanatok alatt örökbefogadták NFT-ként a kutyák 80 százalékát. Mi a folytatjuk a töretlen munkát és bizakodóak vagyunk” – mondta a magyar kriptovaluta társalapítója.

(Fotó: Hungarian Vizsla Inu)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS