2026. július 1. – Információk, hírek vállalkozóknak

2026. 07. 01., 07:40

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Ipari termelői árak: a belföldi értékesítésben 1,9 százalékos emelkedést, az exportértékesítésben 1,7 százalékos csökkenést mért májusban a KSH
2026. májusban az ipari termelői árak az egy évvel korábbitól átlagosan 0,7 százalékkal maradtak el, az előző hónaphoz képest pedig 1,7 százalékkal csökkentek – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Duna House: átvették a fiatalok a lakáspiacot
A Duna House elemzése szerint 2026 első öt hónapjában a vevők csaknem fele 40 év alatti volt. A 30–40 évesek adták a vásárlók közel harmadát, így messze ők a piac legaktívabb szereplői.

KPMG: Felértékelődhetnek a magyar cégek, élénkülés jöhet a hazai tranzakciós piacon
A KPMG tranzakciós piaci áttekintése szerint a javuló makrogazdasági fundamentumok, a csökkenő hozamkörnyezet, valamint az európai uniós források gazdaságba történő becsatornázása együttesen hozzájárulhat ahhoz, hogy a magyar vállalatok értéke emelkedjen, és a befektetői érdeklődés fokozatosan erősödjön.

Jogos érdek mint adatkezelési jogalap: európai trendek és tanulságok
„A vizsgált ügyek egyik visszatérő problémája az volt, hogy az adatkezelők nem tudták megfelelően meghatározni, hogy pontosan milyen jogos érdekre alapozzák az adatkezelést.”

Gyógyfürdőkbe költöztetné az újgenerációs orvosi képalkotást a Midjourney – Az ultrahang spa-élménnyé válhat
A képgenerátor fejlesztői víz alatti szkenneléssel és gyógyfürdők hálózatával alakítanák át a ma ismert diagnosztikai gyakorlatokat. Olcsóbban csinálnák, mint az egészségügy.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatvezetők szerepe ma már jóval túlmutat az üzleti eredményeken: a bizalom, az etikus működés és az értékalapú döntéshozatal egyre inkább a versenyképesség alapja. Ebben a környezetben választotta újra elnökévé a több mint harmincéves múltra visszatekintő, lassan jubiláló, száznál is több tagot számláló Hungarian Business Leaders Forum Istenesné Solti Andreát. A szervezetvezető ebben az epizódban arról beszél, hogy milyen feladatok várnak rá a következő ciklusban, miért marad a HBLF fókuszában a sokszínűség, a felelős vállalatirányítás és az értékalapú vezetés, és hogy milyen küldetéssel kívánják folytatni a HBLF munkáját.
Az elmúlt időszakban bődületes mértékben nőtt a lakosság hitelállománya: március végére 13 278 milliárd forintra emelkedett, amivel a háztartások adóssága megelőzte a vállalatokét. A BiztosDöntés.hu elemzése szerint a növekedés mögött a reálkeresetek emelkedése, a fogyasztás bővülése, a csökkenő hitelkamatok és az Otthon Start megjelenése óta felpörgő lakáshitelpiac áll. Tóth Levente, a portál pénzügyi szakértője ebben az epizódban arról beszél, hogy milyen folyamatok gyorsították a hitelállomány bővülését, és mire érdemes figyelniük azoknak, akik a közeljövőben vennének fel hitelt: milyen változások jöhetnek, milyen lehetőségek nyílhatnak, sőt, meddig lehet érdemes kivárni, ha lehetséges.
Látványos fordulat zajlik a hazai lakáspiacon: egy év alatt csaknem 30 százalékkal emelkedett a panellakások átlagos négyzetméterára Nyugat-Magyarországon, amely előzi a tavaly még jobban teljesítő keleti régiót, és a legdinamikusabban dráguló panelpiaccá vált az országban. A háttérben a szűk kínálat, az erős kereslet és a jó állapotú lakások korlátozott elérhetősége áll. Az árrobbanás előzményeiről, következményeiről, várható hatásairól és további alakulásáról, valamint a vevői alku változásáról és a piaci kilátásokról Szegő Péter, a Duna House vezető elemzője beszélt a BizniszPlusznak, és azt is elárulta, mennyivel kisebb mértékben drágultak a téglalakások, illetve – némi meglepetésre – mely régióban indultak tömeges eladások a választások után.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS