Az Üzletem.hu összefoglalója.
2021 IV. negyedévében 7,2 százalékkal, 2021 egészében 7,1 százalékkal nőtt a GDP
Magyarország bruttó hazai terméke 2021 IV. negyedévében a nyers adatok szerint 7,2, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok alapján 7,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva; 2021-ben a GDP volumene 7,1 százalékkal növekedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Visegrádi keretben az uniós GDP-adatok
A harmadik negyedévi 4,1 százalék után 2021 utolsó három hónapjában 4,8 százalékkal nőtt éves összevetésben a GDP az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Építőipar: 2021. decemberben 29, az év egészében 13,3 százalékos növekedés
2021 decemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 29,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit; 2021 egészében az építőipar termelése 13,3 százalékkal haladta meg a 2020. évi, alacsony bázist – jelentette a KSH.
Építőipar: rákapcsolt a sikerágazat
Masszív növekedéssel zárta az építőipar a 2021-es évet. Az ágazat termelési volumene 13,3 százalékkal nőtt 2020-hoz képest. A két fő alszektor közül, az épületépítésben 17,1 százalékos, az infrastrukturális fejlesztéseket is magában foglaló egyéb építmények esetében pedig 9,1 százalékos volt az éves növekedés.
Két év után megtört a jég: magyar diákok kaptak munkavállalói vízumot az Amerikai Nagykövetségtől
Az Amerikai Nagykövetség január 24. óta újra fogadja a nyári munkára jelentkező diákok vízumkérelmét. A Camp America programra az elsők között jelentkező fiatalok már meg is kapták a munkavállalásra jogosító J1-es vízumot.
Ezért is érdemes diákmunkát vállalni
A diákok zsebpénzéhez mérten egy külföldi táborozás vagy a népszerű hírességeket felvonultató fesztiválra szóló belépő jelentős kiadást jelenthet. Van azonban megoldás!
Hamarosan hatályba lép az Omnibusz Irányelv
Az Omnibusz Irányelv célja a meglévő fogyasztóvédelmi szabályok korszerűsítése és az uniós fogyasztóvédelmi jog kiigazítása.
GKI: 2020-ban csökkent a tőkejövedelmet bevallók száma
Tőkejövedelmet 2020-ban csaknem 266 ezer magánszemély vallott be, ami közel 40 ezer fővel alacsonyabb, mint egy évvel azelőtt – közölte a GKI a NAV adataira hivatkozva.
Bajban van a társasházak egy része
A költséghatékony és biztonságos működéshez elengedhetetlen lenne, hogy a társasházak hozzáértő és felelős kezekben legyenek. A fővárosi, régi építésű társasházak jelentős része mára katasztrófa közeli állapotban van – állítja egy szakértő.
Pályázati felhívás génmegőrzési feladatok ellátására
Több mint 140 millió forintos keretösszegű támogatási felhívást tett közzé az Agrárminisztérium.
Márciusban érkezik az 1,9 milliárd forintos támogatás a kacsa- és libatartók számára
Megjelent a miniszteri rendelet, amelynek alapján kifizethetővé válik az 1,9 milliárd forint összegű baromfi állatjóléti támogatás a víziszárnyas-ágazat számára.
Elmaradt a téli feltöltődés: jelentős a talajok vízhiánya
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint az ország délnyugati és északkeleti sarkait kivéve jelentős, 50-90 mm nedvesség hiányzik a felső egy méteres talajrétegből, ami esetleges tavaszi vagy nyári aszályok előfordulásakor jelentősen felerősítheti azok kártékony hatását.
Kevés bírságot szabtak ki az élelmiszerárstop elrendelése óta
Február első felében több mint félezer üzletben vizsgálta az élelmiszerárstop betartását a fogyasztóvédelem – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden az MTI-vel.
Online fizetési szolgáltatással bővült a Nébih Ügyfélprofil Rendszer
Sorban állás és a számlaszám böngészése nélkül, gyorsan és egyszerűen fizethetnek a jövőben az ügyfelek a Nébih személyes ügyintézési felületén.
Veszélyeztetik a beruházásokat az emelkedő nyersanyagárak
Az idén végre visszatért a vállalatvezetők beruházási kedve – derül ki az EY több mint 2000 vezérigazgató bevonásával készült nemzetközi felméréséből. A döntéshozók elsősorban a már meglévő vállalkozásaikba, a digitális átalakulásba és a fenntarthatóságot elősegítő megoldásokba fektetnének be, az egyre emelkedő nyersanyagárak azonban óvatosságra intik őket.
Hozzáteszem, egyedüli magyarként, ugyanis a mezőny többi hazai szereplője (Hungaria, Kreinbacher és Szenpéteri borpince) ezüstérmek boldog birtokosaként állhatott a dobogó második fokán.
2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.