A magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken a belföldi vendégek októberben 20 százalékkal több, a külföldiek több mint hat és félszer annyi vendégéjszakát töltöttek el, mint egy évvel korábban, a bevétel több mint kétszeresére emelkedett.
A kereskedelmi szálláshelyek (szállodák, panziók, kempingek, üdülőháztelepek, közösségi szálláshelyek) árbevétele folyó áron 37 milliárd forint volt 2021. októberben, ez 109 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet. A hónap egy részében vagy egészében 2099 kereskedelmi szálláshely, köztük 772 szálloda és 834 panzió volt nyitva.
2021. októberben belföldi vendégek száma 474 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 1,0 millió volt, az előbbi 23, az utóbbi vendégéjszakáké 20 százalékkal növekedett éves összevetésben (a vendégéjszakák száma 10 százalékkal még mindig elmaradt a Covid19-járvány kitörése előtti, 2019. októberi értéktől). Az éjszakák 77 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz viszonyítva 25 százalékkal emelkedett.
A panziókban 7,4 százalékkal volt magasabb a forgalom, a közösségi szálláshelyeken pedig közel másfélszeresére nőtt, utóbbi főként a nagyobb szabású rendezvények szervezésével magyarázható. Az üdülőháztelepeken 8,6, a kempingekben 23 százalékkal kevesebb éjszakát regisztráltak, mint tavaly októberben. A legnépszerűbb turisztikai régió a Balaton volt, a belföldi vendégéjszakák valamivel több mint ötödét itt regisztrálták.
A külföldi vendégek száma közel nyolc és félszeresére, a vendégéjszakáké több mint hat és félszeresére emelkedett (de még így is 48 százalékkal kevesebb volt a 2019. azonos időszakinál). A szálláshelyekre érkezett 265 ezer vendég összesen 694 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégek 85 százaléka szállodában szállt meg, az ott eltöltött éjszakák száma hétszeresére bővült 2020 októberéhez képest. A külföldiek körében a legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a vendégéjszakák 61 százalékát regisztrálták. (KSH)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az Országos Atomenergia Hivatal jóváhagyta a paksi atomerőmű-beruházás során „az első beton öntéséhez szükséges előzetes biztonsági jelentést”, ami a projekt újabb fontos lépése – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.