OTP SZÉP kártyáról az elmúlt tíz év alatt több mint 46 milliárd forintot költöttek el falusi szállásadóknál.
Az idén 10 éves OTP SZÉP kártya 1,7 millió kártyabirtokosa ma már több mint 45 000 elfogadóhelyen költheti el juttatását, köztük falusi szállás- és vendéglátóhelyeken is. Az indulás óta eltelt időszakban a SZÉP-kártya juttatásoknak nagy szerepe volt a falusi turizmus fellendítésében: az OTP SZÉP kártyabirtokosok 10 év alatt több mint 46 milliárd forintot költöttek falusi szálláshelyeken. A falusi turizmus fellendítéséhez a turisztikai szolgáltatók digitalizációja is hozzájárult, amit az OTP Pénztárszolgáltató és a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége közötti együttműködés is támogatott.
A SZÉP-kártya 10 évvel ezelőtti bevezetésének egyik legfontosabb célja a belföldi turizmus ösztönzése volt. Az OTP SZÉP kártyát kibocsátó OTP Pénztárszolgáltató már a kezdetektől kiemelt feladatának tekintette, hogy elfogadóhelyi hálózatát minél több vidéki szálláshellyel bővítse. Annak érdekében, hogy a belföldi turizmus vérkeringésébe minél könnyebben bekapcsolódhassanak a falusi turisztikai szolgáltatók, az OTP Pénztárszolgáltató az elsők között kötött együttműködési megállapodást a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségével (FATOSZ), hogy ezzel is elősegítse a falusi szállásadók elfogadóhelyi szerződésének megkötését. Így jutott el a SZÉP-kártya elfogadásának lehetősége sok ezer kis szállásadóhoz, akik a szakmai ernyőszervezetnek köszönhetően könnyebben hozzáférhettek a kártyaelfogadáshoz szükséges információkhoz.
„Azzal, hogy a kisebb, falusi szálláshelyek is könnyen és gyorsan tudtak hozzánk elfogadóhelyként csatlakozni, elértük, hogy a SZÉP-kártyákon lévő összegek minél több falusi szolgáltatóhoz jussanak el. Kártyabirtokosaink az elmúlt tíz év alatt több mint 46 milliárd forintot költöttek belföldi pihenéseik során falusi szállásadóknál, ezzel támogatták a falusi szálláshelyeket üzemeltető családokat is” – mondta el Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP Pénztárszolgáltató vezérigazgatója.
Az OTP SZÉP kártya kibocsátója máig működteti a telefonos ügyfélszolgálaton keresztüli, illetve az Ügyfélportálon történő internetes fizetési lehetőséget, ennek köszönhetően valamennyi elfogadóhely számára elérhető az adottságainak és igényeinek legmegfelelőbb megoldás.
„Azt gondolom, hogy a SZÉP-kártya nagyban hozzájárult a belföldi turizmus erősödéséhez, hiszen a falusi turizmus leginkább a belföldi utazókra építve működik. A falusi szolgáltatók forgalmát hozzávetőlegesen 15-20 százalékkal növelte a cafeteria juttatás felhasználásának lehetősége. Az OTP SZÉP kártyával kötött stratégiai megállapodásunk egyik eredménye, hogy segítette a szolgáltatók digitalizációját. Ez volt ugyanis az első digitális rendszer, amelyet minden szolgáltatónak meg kellett tanulnia kezelni” – mondta el Frankó Pál, a FATOSZ elnöke.
Az elmúlt 10 év költései alapján a 2020-as év bizonyult a legerősebbnek, amely során 11,6 milliárd Ft értékben költöttek a kártyabirtokosok pihenésre falusi szállásadóknál – derül ki az OTP Pénztárszolgáltató adataiból.
„Örömmel láttuk, hogy a SZÉP-kártya a tavalyi évben is kulcs tudott lenni az élményekhez a munkavállalók kezében. Úgy gondolom, hogy a pandémia alatti bezártság még inkább hozzájárult ahhoz, hogy a városokban élők a nyugodt, természethez közeli feltöltődésre vágyjanak, amelyhez egy kényelmes, nyugodt falusi szálláshely jelentheti a biztos alapot” – tette hozzá Vargáné Jandrasits Ildikó.
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2023. november 16-án megtartotta az éves fizikai védelmi gyakorlatát az Országos Atomenergia Hivatal, az Országos Rendőr-főkapitányság és a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság felügyelete mellett.