Cáfolja a MUISZ, hogy a magyar utazóknak fenntartásaik lennének Törökországgal szemben. Horvátország és Görögország után Törökország a harmadik legnépszerűbb úti cél.
Minden második magyar itthon nyaral idén, harmaduk külföldön és belföldön is vakációzik majd a Szallas.hu friss felmérése szerint – írja a turizmus.com.
A terrorizmustól való félelmét csak a megkérdezettek 3 százaléka jelezte, ötből négyen szívesebben utaznak olyan országba, ahol nincs, vagy nagyon alacsony a terrorfenyegetettség. A külföldi úti célok közül Egyiptomot, Törökországot és Tunéziát még mindig fenntartásokkal kezeljük.
A szervezett utazásoknál a legnépszerűbb úti célok hagyományosan Horvátország, Görögország – és a harmadik helyen Törökország áll.
A Török Idegenforgalmi Hivatal adatai szerint 2018-ban 130 ezer magyar turista látogatott Törökországba, közülük 58 ezren Antalyát választották.
Az előfoglalások alapján idén még többen választják majd Törökországot, ami – Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke szerint – jelenleg az egyik legjobb ár-érték arányú tengerparti nyaralásokat kínálja a piacon.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.