Megélénkültek a szállodai magánberuházások Budapesten

2019. 07. 02., 09:30

2008-ban Budapest szállodai szobakapacitása az országos kapacitás 31,8 százalékát, 2018-ban 32,2 százalékát tette ki – olvasható az MSZÉSZ elnöki tanácsadójának elemzésében.

A budapesti szállodapiac kínálatának és keresletének alakulását 2008 és 2018 között számos tényező befolyásolta, így a nemzetközi pénzügyi-gazdasági válság, majd ezt követően a gazdaság fokozatos konszolidációja – írja a turizmus.com az elemzés alapján.

A válság következtében leálltak, majd az elmúlt két-három évben megélénkültek a szállodai magánberuházások, a szűkös építőipari kapacitások lassító hatása mellett.

Az elmúlt tíz évben 64,1 százalékkal emelkedett a szállodai vendégéjszakák száma a fővárosban, ami közel háromszorosa a szobaszám 23 százalékos bővülésének – állapítja meg az MSZÉSZ elnöki tanácsadója.

2008-ban a főváros szobakapacitása az országos 31,8 százalékát, 2018-ban 32,2 százalékát tette ki.

Tíz év alatt több mint duplájára, 114,5 százalékkal nőtt a budapesti szállodák bruttó árbevétele, az euróban kifejezett növekedés 69,7 százalékot tett ki. 2012 és 2018 között csaknem megduplázódtak a forintbevételek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS