Magyarországon a legolcsóbbak a repülőjegyek a régiónkban

2022. 09. 10., 11:13

Olaszország ősszel is a legnépszerűbb repülős célpont a magyarok körében. Tavalyhoz képest emelkedett ugyan a repülőjegyek átlagára, de a környező országokhoz képest Magyarországon foglalhatunk a legolcsóbban.

Nyári összegzés, őszi kitekintő

Van, ami nem változik: ahogy tavaly, úgy idén nyáron is leginkább Olaszországba, Spanyolországba vagy Görögországba repültek a magyarok a Kiwi.com-on keresztül. Annyi változás történt, hogy Olaszország a tavalyi 3. helyéről az élre tört idén, pedig az áprilisi foglalási listában még Spanyolország vezetett az előzetes nyári utazások terén.

Az őszi hónapokban az Egyesült Királyság a 3. helyre került, Görögország lecsúszott a 4. helyre. Meglepő változás a top 20-as listán a nyári és az őszi hónapok között, hogy míg nyáron Írország a 12. helyen szerepelt, addig ősszel a 17. helyre esett vissza, holott ezt a desztinációt elsősorban nem a fürdési lehetőségei miatt látogatjuk.

Málta és Ciprus népszerűbbek az őszi hónapokban: előbbi a 20. helyről a 15.-re, utóbbi a 18. helyről a 13.-ra lépett elő. Szembetűnő változás, hogy az Amerikai Egyesült Államok és az Egyesült Arab Emírségek a nyári hónapokban nem szerepelt a top 20-ban, de az ősziekben már igen.

Budapestről repülhetünk a legolcsóbban ősszel

A nyári hónapokban a repülőjegyek ára Európából átlagosan 175 euró volt idén (Magyarországról 125 euró), ami a 2019-es értéknél alacsonyabb (197 euró), de a tavalyihoz képest magasabb (123 euró). Európából a rövidebb távú repülőutak (1499 kilométeren belül) átlagosan 116 euróba kerültek, Magyarországról pedig átlagosan 93 euróért repülhettünk például Barcelonába vagy Londonba.

A repülőutak népszerűségét támasztja alá az is, hogy közel háromszor annyian adtak le foglalást nyáron hazánkból, mint az utolsó Covid-mentes évben.

„A járattörlések és áremelkedés ellenére népszerű a repülés, az Európából leadott foglalások száma közel megduplázódott. A Magyarországról leadott foglalási adatok ennél is nagyobb mértékű emelkedést mutatnak, közel háromszor annyian foglaltak repülőjegyet oldalunkon” – osztotta meg a nyári foglalási adatok kapcsán Eliška Řezníček Dočkalová, a Kiwi.com customer experience igazgatója.

Az őszi átlagár mindig olcsóbb, mint a nyári. Idén ősszel az Európából leadott repülőjegyfoglalások átlagosan 135 euróba kerülnek. Ez az érték Magyarország esetében 90 euró. Ugyan tavaly még csak 52 euró volt az átlagár, de a vizsgált országok közül még így is tőlünk a legolcsóbb ősszel repülni. Összehasonlításképp: Szlovákiából 91, Romániából 102, Lengyelországból 105, Spanyolországból 125, Csehországból pedig 139 euróért foglalhatnak átlagosan a repülni vágyók.

Ősszel népszerűbb Magyarország, mint nyáron

Nemcsak a tőlünk induló, hanem a hozzánk érkező repülési adatokat is megnézték a cég rendszerében. Míg 2019-ben és 2021-ben még nem, addig idén nyáron már felkerült a Kiwi.com-on keresztül Európából leadott top 20 foglalási listára Magyarország, a 18. helyen debütálva. A nyári hónapokhoz képest ősszel tovább lépett a népszerűségi listán, a következő hónapokra várhatóan a 12. helyet foglalja majd el.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS