2020 novemberében a vendégéjszakák száma éves szinten 85 százalékkal esett vissza a kereskedelmi szálláshelyeken – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
A kereskedelmi szálláshelyek (szállodák, panziók, kempingek, üdülőháztelepek, valamint közösségi szálláshelyek) összes bruttó árbevétele 6 milliárd forint volt novemberben, ez év/év alapon 85 százalékos visszaesést jelent. (A hónap egy részében vagy egészében 1765 kereskedelmi szálláshely, köztük 679 szálloda és 717 panzió volt nyitva.)
2020. novemberben az előző év azonos hónapjához képest a külföldi vendégek száma 96, a vendégéjszakáké 93 százalékkal esett vissza. A szálláshelyekre érkezett 20 ezer vendég 75 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégek nagy része szállodában szállt meg, az ott eltöltött éjszakák száma kevesebb mint tizedére csökkent. Az üdülőháztelepeken, a kempingekben, a panziókban és a közösségi szálláshelyeken is 75 százaléknál nagyobb volt a visszaesés. A legnagyobb mértékű (98, illetve 95 százalékos) csökkenés a Balaton turisztikai régióban, illetve Budapesten történt.
A belföldi vendégek száma 80, a vendégéjszakáké 76 százalékkal lett kisebb. A vendégszám 94 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 238 ezer volt. Az öt kereskedelmi szálláshelytípusból a panziókban 58, az üdülőháztelepeken 76 százalékkal kevesebb éjszakát regisztráltak. Az éjszakák kétharmadát szállodákban töltötték, ahol a csökkenés mértéke 80 százalékos volt. A közösségi szálláshelyeken és a kempingekben az előző év novemberi forgalom harmada (33, illetve 34 százaléka) jelentkezett. A visszaesés a Balaton turisztikai régiót érintette leginkább. (KSH)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.