A turizmusban érdekelt vállalkozások számára összeállított új Covid-kézikönyvről és a járványhelyzet utáni növekvő utazási hajlandóságról beszélt Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese.
A Magyar Turisztikai Ügynökség által – a szakmai szervezetek és a Nemzeti Népegészségügyi Központ bevonásával – összeállított Covid-2019 kézikönyv ajánlásokat fogalmaz meg, amelyek segítségével a vendéglátóhelyek, szálláshelyek és más turisztikai cégek vezetői könnyebben eligazodnak a koronavírus által befolyásolt jelenlegi helyzetben – mondta el Könnyid László, akit a turizmus-com idéz.
Könnyid László azt is elmondta, hogy az MTÜ a Századvég Gazdaságkutató Zrt.-vel együtt hétről hétre méri a magyarok utazási kedvét és várható utazási hajlandóságát.
Már túl vannak a harmadik felmérésen, és azt tapasztalják, hogy egyre nő azoknak a száma, akik szeretnének majd utazni a járványhelyzet megszűnése után.
A kutatások alapján a magyarok több mint 230 kilométer távolságra lesznek hajlandóak elutazni autóval idén nyáron, illetve a második fél évben.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.