A turizmusban érdekelt vállalkozások számára összeállított új Covid-kézikönyvről és a járványhelyzet utáni növekvő utazási hajlandóságról beszélt Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese.
A Magyar Turisztikai Ügynökség által – a szakmai szervezetek és a Nemzeti Népegészségügyi Központ bevonásával – összeállított Covid-2019 kézikönyv ajánlásokat fogalmaz meg, amelyek segítségével a vendéglátóhelyek, szálláshelyek és más turisztikai cégek vezetői könnyebben eligazodnak a koronavírus által befolyásolt jelenlegi helyzetben – mondta el Könnyid László, akit a turizmus-com idéz.
Könnyid László azt is elmondta, hogy az MTÜ a Századvég Gazdaságkutató Zrt.-vel együtt hétről hétre méri a magyarok utazási kedvét és várható utazási hajlandóságát.
Már túl vannak a harmadik felmérésen, és azt tapasztalják, hogy egyre nő azoknak a száma, akik szeretnének majd utazni a járványhelyzet megszűnése után.
A kutatások alapján a magyarok több mint 230 kilométer távolságra lesznek hajlandóak elutazni autóval idén nyáron, illetve a második fél évben.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.