A koronavírus-járvány miatti lezárások hatására az emberek ismét elkezdtek kutatni a népszerű utazási célpontokat bemutató videók, a virtuális tárlatvezetések után.
Már Magyarországon is elérhető egy-két hasonló városnéző túra – írja a turizmus.com.
A Behind Budapest két élő, virtuális túrát is ajánl a honlapján, az egyik a Kanapé túra a budai Várban, amely a Budai oldal főbb látnivalóit veszi sorra. A másik kanapé túra Lipótvárosba kalauzolja a karanténozókat.
Kínában a koronavírus megjelenése óta egyre többen érdeklődnek a világ nevezetességeinek a felfedezése iránt az úgynevezett cloud tourism, a „felhőben történő”, virtuális utazás keretében.
Az új, érintés nélküli utazásélmény eléréséhez olyan technológiákat használnak, mint az élő közvetítés, az 5G és a virtuális valóság. A technológia lehetővé teszi a turisták számára, hogy festői helyeket élvezhessenek anélkül, hogy valóban oda utaznának.
Bár az online túrák nem biztosíthatják a látogatók számára a teljes utazási élményt, segítik a webhelyeket, nevezetességeket, turisztikai szakembereket minél több ember elérésében és marketingcélokra is tökéletesek.
Nem csak Ázsiában van igény a virtuális utazásokra: ugyan kevesebb elérhető túra létezik az Egyesült Államokban vagy Európában, de már itt is kezd teret hódítani a virtuális utazás, de egyelőre inkább csak előre felvett, vagy 360 fokos, 3D virtuális sétákkal.
Günzer Tamás idén harmadik alkalommal került a jelöltek közé, így 24 év után ismét villányi borász nyerte a díjat.
Lezárultak a Paks II. Atomerőmű résfalazási munkálatai. A terület előkészítése folytatódik, jelenleg a talajszilárdítást végzik az építési területen.