Az egy évvel korábbit 10 százalékkal meghaladó, 41 milliárd forintos bevételt könyveltek el a kereskedelmi szálláshelyek novemberben – tájékoztatott a KSH.
2019. novemberben az előző év azonos hónapjához képest a külföldi vendégek száma 6,6, a vendégéjszakáké 8,7 százalékkal nőtt. A szálláshelyekre érkezett 448 ezer vendég 1,1 millió vendégéjszakát töltött el. Utóbbiak száma a kempingek kivételével mindegyik szállástípusban emelkedett. A külföldi vendégek a Budapest–Közép-Dunavidék régióban töltötték a vendégéjszakák 70 százalékát, 11 százalékkal többet, mint az előző év azonos hónapjában.
A belföldi vendégek száma 2,9, a vendégéjszakáké 0,8 százalékkal bővült. A vendégszám 473 ezer, az eltöltött vendégéjszakák száma közel 1 millió volt. Utóbbi mutató értéke a szállodákban, panziókban és a kempingekben csökkent, a közösségi szálláshelyeken és az üdülőházakban dinamikusan nőtt. A legnépszerűbb régiók a Budapest–Közép-Dunavidék, Balaton és Észak-Magyarország voltak, ahol a szálláshelyek a vendégéjszakák valamivel több mint felét regisztrálták.
A szállodák szobakihasználtsága 2,4 százalékponttal, 60,5 százalékra nőtt.
Az összes bruttó árbevétel folyó áron 10 százalékkal (41 milliárd forintra), ezen belül a szállásdíjbevétel 13 százalékkal (23 milliárd forintra) emelkedett. Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken a kártyatulajdonosok összességében 2,2 milliárd forintot fizettek, ami 63 százalékos növekedést jelent.
2019. november 30-án az előző év azonos időpontjához képest 11-gyel kevesebb, 2700 kereskedelmi szálláshely 81 ezer szobával és 228 ezer férőhellyel működött. (KSH)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.