A magánszálláshelyek a termálfürdővel rendelkező városokban tapasztalják a legnagyobb növekedést a Széchenyi Pihenőkártya forgalmában.
Nem csak a szállodákban népszerű a SZÉP-kártya. Az elmúlt években folyamatosan növekszik a falusi vendégházakban is a Széchenyi Pihenőkártyával fizető vendégek száma – írja a turizmus.com.
A Magánszállásadók Országos Szövetségének tapasztalatai szerint a tagságukhoz tartozó 42 ezer szállásadó mintegy 80-90 százaléka fogadja el a Széchenyi Pihenőkártyát.
Mörk László, a szövetség elnöke elmondta, hogy 2019 elejétől már tapasztalják a SZÉP-kártya-használat élénkülését a tavalyi év azonos időszakához képest, de a különbség egyelőre nem számottevő. Az viszont egyértelműen látszik, hogy a termálfürdővel rendelkező városokban – Hévízen, Egerben, Hajdúszoboszlón, Bükfürdőn – a legnagyobb arányú a növekedés.
Lajkó Ferenc, a Hévízi Szobakiadók Szövetségének elnöke is úgy tapasztalta, hogy a fürdővárosban az év első hónapjaiban a vendégek nagyobb arányban fizettek SZÉP-kártyával, mint korábban.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.