A szakemberhiány a vállalkozások általános problémája: a technológiai területen dolgozó vezetők 67 százaléka nehezen talál megfelelő embert olyan speciális szaktudást igénylő területekre, mint a Big Data, a kiberbiztonság és a mesterséges intelligencia.
A belső mentorálási és fejlesztési programok jelenthetik a leginkább költséghatékony módját a hiányzó szakértelem megszerzésének – írja a Computerworld.
Érdemes olyan, mentorálásra embereket kiválasztani, akikben megvan az ambíció, hogy előre tudjanak lépni. Az alapoktól érdemes indulni, és biztosítani kell számukra mindazokat az eszközöket, lehetőségeket, valamint szakmai tréningeket, amelyekre a fejlődésükhöz szükség van.
Könnyen előfordulhat, hogy az a munkatárs, aki 8 éve alapszintű IT munkával kezdte, ma már termékigazgatóként tevékenykedik – ráadásul emiatt lojális a céghez.
A mentorálás a tudástranszfer egyik leghatékonyabb módja, és nem csak a szervezeten belül érezteti kedvező hatását. A jó mentor látja, ha mentoráltja kinőtte a rendelkezésre álló kereteket, és továbbfejlődéséhez érdemes új munkahelyet keresnie.
Jeong Kwan szeptember 25-én 15:00-17:30 között tart előadást a templomi konyha művészetéről, az egészségmegőrzésről és szót ejt a fenntarthatóság fontosságáról is.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség tudományos fórumán (virtuálisan) minden érdeklődő részt vehet.