Mit kezdjünk a gyerekkel? Ötletek az otthonlét idejére

2020. 04. 01., 15:15

Megnövekedett az együtt töltött idő, sok szülőnek nehézséget okoz egész nap lekötni a gyerekeket. Akár hasznosan is tölthetjük a bezártságot, remek ötlet rendet rakni és átalakítani a legkisebbek szobáját. A Praktiker szakértői szerint barkácsolással még egy technikaórát is kiválthatunk!

Ideje selejtezni

Egy unalmas délután jó lehetőség, hogy fiókról fiókra átrágjuk magunkat a gyerekszobán, megszabaduljunk rég nem használt, vagy tönkrement játékoktól, elcsomagoljuk a kinőtt ruhákat és cipőket. Bár a kicsik vonakodva válnak meg bármitől, kössük össze a válogatást egy erkölcstan órával: miért is jó másoknak adni azt, amire nekünk már nincs szükségünk?

Ésszerű tárolás

Átgondolhatjuk, hogy a jövőben, hogy lenne könnyebb a rendrakás. Nagy segítségünkre lehetnek a kosarak, amikbe csak belehajigáljuk a holmikat, mégis tiszta érzetet adnak a gyerekszobának. Számos tárolódoboz és kosár közül választhatunk, akár online is megrendelhetjük a szoba stílusához igazodó darabokat.

Bútorok újrahangolva

Közös tevékenység lehet néhány régi bútor újrafestése, amivel új színt vihetünk a gyerekszobába, és a kicsik is megtapasztalják az alkotás örömét. Válasszunk sablonokat a munkához, vagy akár a kicsik is alkothatnak krumplinyomdából mintákat, amiket a festékbe mártva egyedi bútorokat alkothatnak. Ha már gyerekkorban is szabadjára engedik kreativitásukat, felnőttnek is nyitottabban állnak a változás és az alkotás elé.

A nagy projekt: falfestés

Amennyire félnek tőle az emberek, annyira könnyű falat festeni néhány alapszabály ismeretével. Akár egy egész hétvégét is eltölthet a család a gyerekszoba újrahangolásával. Remek barkács ötlet egy alkotófalat létrehozni: megidézi az iskolák hangulatát, ha különleges festékkel táblát csinálunk a falra, amire lehet krétával rajzolni. Máris könnyebben megy a tanulás.

Home office a legkisebbeknek

Az otthoni tanulás új korszakába érkeztünk, és úgy tűnik, ez kitart a tanév végéig. Ezért nagyon fontos a gyerekbarát tanulósarok kialakítása. Rakjunk rendet az íróasztalon, ellenőrizzük, van-e elég fény a tanuláshoz, keressünk helyet a laptopnak, amivel a gyerek kapcsolódik az iskolához. Nézzük meg, elég komfortos-e a széke, nem nőtte-e ki az asztalt? Sokszor ilyen apróságok javítása hozza meg a kedvet az íróasztalnál való ücsörgéshez.

Dekorálni, dekorálni

A szép idő beköszöntével, ha van rá mód, érdemes minél több időt a kertben tölteni, ahol egy trambulin jól szolgálatot tehet. De a közös kertészkedés sem utolsó program a gyerkőcökkel. Sok kicsi szorong a megváltozott élet miatt, de egy kis vidámság feledteti velük a rossz érzéseket. Ezért találjunk ki apró díszeket, amik a tavasz hírnökeiként mosolyt csalnak az arcukra! Tegyünk a falra általuk pingált rajzokat, ragasszunk színes képekből montázsokat! Találjunk új szerepet a megunt plüssjátékoknak is: egy-egy szebb darab beépíthető egy tavaszi dekorációba, kiakasztható a falra, vagy ha van udvarunk, rögzíthetjük a plüssöket fák lakóiként, kertek díszeiként is. Nem baj, ha megöntözi egy kis eső. Csak a kutya el ne lopja!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatvezetők szerepe ma már jóval túlmutat az üzleti eredményeken: a bizalom, az etikus működés és az értékalapú döntéshozatal egyre inkább a versenyképesség alapja. Ebben a környezetben választotta újra elnökévé a több mint harmincéves múltra visszatekintő, lassan jubiláló, száznál is több tagot számláló Hungarian Business Leaders Forum Istenesné Solti Andreát. A szervezetvezető ebben az epizódban arról beszél, hogy milyen feladatok várnak rá a következő ciklusban, miért marad a HBLF fókuszában a sokszínűség, a felelős vállalatirányítás és az értékalapú vezetés, és hogy milyen küldetéssel kívánják folytatni a HBLF munkáját.
Az elmúlt időszakban bődületes mértékben nőtt a lakosság hitelállománya: március végére 13 278 milliárd forintra emelkedett, amivel a háztartások adóssága megelőzte a vállalatokét. A BiztosDöntés.hu elemzése szerint a növekedés mögött a reálkeresetek emelkedése, a fogyasztás bővülése, a csökkenő hitelkamatok és az Otthon Start megjelenése óta felpörgő lakáshitelpiac áll. Tóth Levente, a portál pénzügyi szakértője ebben az epizódban arról beszél, hogy milyen folyamatok gyorsították a hitelállomány bővülését, és mire érdemes figyelniük azoknak, akik a közeljövőben vennének fel hitelt: milyen változások jöhetnek, milyen lehetőségek nyílhatnak, sőt, meddig lehet érdemes kivárni, ha lehetséges.
Látványos fordulat zajlik a hazai lakáspiacon: egy év alatt csaknem 30 százalékkal emelkedett a panellakások átlagos négyzetméterára Nyugat-Magyarországon, amely előzi a tavaly még jobban teljesítő keleti régiót, és a legdinamikusabban dráguló panelpiaccá vált az országban. A háttérben a szűk kínálat, az erős kereslet és a jó állapotú lakások korlátozott elérhetősége áll. Az árrobbanás előzményeiről, következményeiről, várható hatásairól és további alakulásáról, valamint a vevői alku változásáról és a piaci kilátásokról Szegő Péter, a Duna House vezető elemzője beszélt a BizniszPlusznak, és azt is elárulta, mennyivel kisebb mértékben drágultak a téglalakások, illetve – némi meglepetésre – mely régióban indultak tömeges eladások a választások után.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS