Így érdemes nekiállni egy nyaraló berendezésének

2021. 06. 10., 19:00

Ahogy közeledik a nyár, úgy kerülnek újra előtérbe a télen elfeledett nyaralók. Bár életünk csak egy kis részét töltjük a hétvégi házakban, mindenki arra törekszik, hogy a lehető legotthonosabb, legkényelmesebb hely legyen.

Korábban a tulajdonosok leginkább a régi, lecserélt bútorokat vitték le a nyaralókba, mondván, hogy ott még jó lesz pár évig. Azonban mára már a legtöbben arra törekednek, hogy a nyaralókban is maximálisan otthon érezzék magukat.

Mivel ezek a házak kisebb területűek, mint otthonunk, ezért sok múlik azon, hogy milyen bútorokkal rendezzük be. A fő cél a helytakarékosság és a komfort, azonban ahhoz, hogy ezt elérjük több mindent is szem előtt kell tartani.

Az első a méretlevétel

Ez a szekrény biztosan befér majd – mondják sokan a bútoráruházban, de csak később derül ki, hogy bizony tévedtek, rosszul mérték le a helyet, hisz az ilyen esetekben pár centi igenis döntő fontosságú lehet.

„Nagyon fontos lemérni a területet, hogy hova, milyen bútor lenne a legjobb. Ez azért fontos, mert nem minden nap vagyunk ott, ezért sok esetben nem emlékszünk a pontos méretekre, elhelyezkedésekre. Először fel kell térképezni, hogy valójában mire van szükség, majd a pontos méret alapján érdemes elkezdeni bútort keresni, így a kereskedő is tud jó alternatívákat ajánlani” – mondja Szabó Attila, a Komforttéka fenyőbútor és matracáruház tulajdonosa.

Sokszor előfordul, hogy a vásárlók matracvásárláskor teljesen meg vannak győződve a méretekről, de otthon kiderül, hogy nem jól emlékeztek, és a matrac nem illik bele a keretbe. Az ilyen problémákat lehet elkerülni az előzetes méretvétellel, még akkor is, ha meg vagyunk győződve arról, hogy jól emlékszünk.

Engedjük el a kreativitásunk egyedi bútorokkal

Számításba véve, hogy a nyaralók alapterülete elég kicsi, érdemes a berendezésükkor többfunkciós bútorokban gondolkodnunk, melyek nemcsak praktikusak, hanem helyet is spórolnak nekünk és öltöztetik is a kisházunk.

„Az emeletes ágyakkal és a kinyitható kanapékkal is helyet lehet spórolni, illetve azokkal a szekrényekkel, amelyeknél nemcsak akasztós rész van, hanem akasztós-polcos kombinációval vannak ellátva. Bár kevesebb ruhát használunk az üdülés alatt, fontos, hogy kisebb helyen több minden elférjen” – magyarázza a Komforttéka tulajdonosa.

A komódoknál érdemes olyanban gondolkodni, ami nemcsak fiókos, vagy ajtós, hanem kombinált is; minél sokoldalúbb egy bútor, annál nagyobb hasznát vehetjük hosszútávon. Ezenkívül a nyaralóban a fali polcokkal is nagyon sok helyet tudunk spórolni, ahogy az újabb televíziókat is érdemes inkább a falra szerelni, ez megint csak helytakarékos megoldás.

De mi van akkor, ha elképzeléseink egyszerűen nem illeszthetőek be a nyaralónkba? Nos, akkor sem kell elkeseredni, ha valóban nincs olyan bútor az áruházakban, ami teljesen kielégítené az igényeket és még a helyre is tökéleseten illene; erre is van megoldásunk.

„Mi készítünk egyedi termékeket is, így, ha a nyaralóba valakinek magasabb, szélesebb termék kell, akkor mi azt elkészítjük, legyen az akár ágy vagy bútor. Tehát nem kell megijedni, hogy az átlag méret nem fér be, ezekre a problémákra van megoldás a kereskedőknél” – figyelmeztet Szabó Attila.

Nem mindegy, hogy mit hova

„Kültéri bútoroknál nagyon fontos, hogy pontosan hova kerül: fedett vagy naposabb részre. A nap sugarai ugyanis nagyon gyorsan tönkre tudják tenni az anyagot. Sajnos sok bútor nem kimondottan kerti termék, így, ha nem eső- és napvédett helyre fog kerülni az adott bútor, akkor érdemes eleve kerti bútort keresni. Ezek jobban bírják a kinti körülményeket” – tanácsolja Szabó Attila.

Egy dologgal kell csak vigyáznunk kültéren; a nedvesség ugyanis egyik bútornak sem tesz jót. Óvjuk kinti bútorainkat a locsolótól, esőtől, hogy sokáig megőrizhessük épségüket. Szerencsére a fenyő rendkívül strapabíró fafajta, azonban fontos szem előtt tartanunk, hogy fő a biztonság.

„A fenyőbútor termékeket nagyon szeretik a vásárlók, mert masszív, hosszú élettartamú, erős és gondozásmentes. Faházakba, nyaralókba elsőosztályú termék. A laminált, márványos bútorlapos termékek préseléssel, ragasztással készülnek, ezért nem olyan strapabírók, mint a tömör fából készültek. Ezért fontos, hogy laminált esetében ne az ár alapján döntsünk, hanem inkább a jó helyről származó, vastagabb anyagot válasszuk” – mondja a szakértő.

(Fotó: Szerdahelyi Csaba)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 08., 18:08
2023-ban egy hektár szántó átlagára 2,3 millió forint, bérleti díja 82 700 forint volt, az előbbi tétel 11 százalékkal, az utóbbi mindössze 1,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2024. 10. 31., 13:45
A vállalkozások számára mindig is kiemelt fontosságú volt a kockázatkezelés, hiszen váratlan események bármikor bekövetkezhetnek, amelyek súlyosan érinthetik a működést. A biztosítások piaca ezért különösen fontos szerepet játszik a magyar kis- és középvállalkozások életében. A Cégkassza Podcast a kövezetkő adása ezt a témát járta körbe Erdős Mihály, a Magyar Biztosítók Szövetsége elnökének szakértői segítségével.
2024-11-10 19:50:00
Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásokat segítve innovációs törekvéseikben – tájékoztatott a Kulturális és Innovációs Minisztérium.
2024-11-08 22:08:00
Az idősebb generációk, ahogy haladunk felfelé a korban, egyre nagyobb ellenállást mutatnak a teljesen átlátható bérek gyakorlatával szemben – derül ki a PWC felméréséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS