A Lockheed Martin a robotikai lemezgyártó legújabb befektetője

A Lockheed Martin a robotikai lemezgyártó legújabb befektetője
2023. 02. 01., 20:35

Az amerikai Machina Labs elsősorban honvédelmi eszközök gyártásában jeleskedik: modern megoldásai szabadon méretezhető fémlemeztermékek előállítását gyorsítják fel.

A Machina Labs fejlett fémlemeztermékei mostantól a Lockheed Martin Ventures közvetlen finanszírozásával készülhetnek, mivel a gigavállalat kockázatkihelyező ága 21,8 millió dolláros befektetést hajtott végre a robottechnológiával dolgozó cégben. A The Robot Report tudósítása szerint a Machina Labs saját növekedésének gyorsítására fogja használni az új forrásokat, amelyekből elsősorban kutatás-fejlesztésre, valamint a termelési folyamatok és a kohászat kapacitásnövelésére szeretne nagyobb összegeket fordítani.

„A Machina Labsnál a jövő gyárát építjük” – mondta Edward Mehr társalapító-vezérigazgató, aki sokféle formatervezés és fizikai termék igény szerinti, szabadon skálázható előállítását vizionálja. A Lockheed Martin befektetésével a Roboforming fémlemezhajlító technológiát szeretnék magasabb szintre fejleszteni, hogy hatékonyabban szolgálhassák ki a védelmi szektor szükségleteit, sőt, versenyelőnyhöz juttassák az Egyesült Államokat, a nemzetbiztonsági és védelmi termékek fejlesztésében.

A Machina Labs robotjai AI-vezérelt szenzorok sorát használják az adatok összegyűjtésére és a fémlemezek megmunkálására, aminek a végén finoman formázott alkatrészek készülnek. A legnagyobb előnyt a digitális ikrek jelentik: a vállalat minden egyes darabnak elkészíti a virtuális mását, ami tartalmazza az összes lényeges folyamatinformációt. A fém alkatrészeket elsősorban autó-, nehézgép-, építő- és repülőgépipari, valamint honvédelmi és elektronikai ágazatok számára készítik.

A cég módszerei gyakorlatilag egyedi módon, szinte láthatatlanul emelik új szintre az évszázados feldolgozóipar rugalmasságát és mozgékonyságát. Feloldják a gyors iteráció lehetőségét és javítják a tervezési ciklust, azáltal, hogy a gyártási platformon a robotika és a mesterséges intelligencia legújabb vívmányait ötvözik, így a nagyszerű ötletek gyorsan és megfizethető módon válnak valósággá.

A grandiózus robotkarokkal történő formázás párját ritkító megoldás a nehézfémmegmunkálásban. A Machina Lab anyag- és geometria-agnosztikus technológiája valóban messze túlmutat a hagyományos lemezformázási metódusokon. A robotjaikkal végzett tervezés-megformázás-legyártás időtartama 50 hétről néhány órára rövidíti egy első alkatrész fizikai megvalósulását, ráadásul kiküszöböli maguknak a szerszámoknak a tervezési és gyártási költségeit, amelyek a megszokott módszerekkel akár egymillió dollárt is felemésztenek.

A most együttműködésre lépő vállalatok minden bizonnyal honvédelmi beruházások közös kivitelezői lesznek, hiszen a 2019-ben alapított Machina Labs partnere hosszú ideje a világ egyik legnagyobb hadiipari beszállítója. A Lockheed Matin repülőgépei, honvédelmi technológiái és például információbiztonsági eszközei elsősorban az amerikai hadsereg számára készülnek, így általában vezeti az amerikai szövetségi kormány legnagyobb beszállítóinak toplistáját és egyedül lefedi a Pentagon összes kifizetett támogatásának kb. tíz százalékát. A Lockheed éves bevételének kb. fele származik az USA Védelmi Minisztériumától, de beszállítója az Energiaügyi Minisztériumnak és a NASA-nak is.

Gábor János

Fotó: Machina Labs

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS