Négy külföldi járattal tér vissza decembertől Nagyváradra a Ryanair írországi székhelyű fapados légitársaság – jelentette be a nagyváradi önkormányzat.
Még májusban megkezdték a tárgyalásokat annak érdekében, hogy támogatást nyújthassanak azoknak a légitársaságoknak, amelyek újra nemzetközivé teszik a város repterét, miután az már bő két és fél éve – a nyári chartereket leszámítva – külföldi járatok nélkül maradt – írja a Krónika.
Augusztus közepén érkezett az értesítés, hogy az Európai Bizottság a koronavírus-járvány gazdaságra gyakorolt negatív hatásainak enyhítése érdekében jóváhagyott egy 1 millió eurós keretet a Nagyváradról külföldi járatokat indító vállalatok számára.
Az önkormányzat augusztus 17-én hirdetett pályázatot, s most kedden közölték, hogy a Ryanair a győztes, a maximális 800 ezer eurós támogatást kapja, és decembertől négy külföldi járatot indít heti kétszeri rendszerességgel Londonba (Stansted), Milanóba (Bergamo), Bolognába és Düsseldorfba (Weeze).
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.