Az idei év nehéz, a jövő esztendő még nehezebb lesz – hangsúlyozta Fatér Gyula, az OTP Bank Románia vezérigazgatója egy online sajtóbeszélgetésen, amelynek témája a bankszektor által a koronavírus-világjárvány idején tapasztalt kihívások volt.
Fatér Gyula szerint tartható a célkitűzés, amely szerint 2024 végére meglesz az 5 százalékos piaci részesedésük – írja a Krónika.
Még az állami hitelmoratórium előtt kidolgoztak egy saját mentőcsomagot, ám egyelőre azt látják, hogy az ügyfelek döntő többsége jól megbirkózott a járvánnyal, nincsenek nagy fizetési problémák. Összesen 10 százalékuk szorult arra, hogy felfüggessze a hiteltörlesztést.
A 2021-es év viszont mindenképp vízválasztó lesz a bankszektor számára, hiszen egyelőre nem lehet tudni, hogy folytatódik-e, és amennyiben igen, miként az állami hitelmoratórium.
„Készen állunk arra, hogy akik a későbbiekben is fizetési nehézségekkel küzdenek, azok továbbra is kapjanak védőernyőt. Reméljük, hogy lesz folytatás, de ha nem, akkor januártól valamiféle szabályozott megoldást találunk” – jelentette ki Fatér Gyula.
Hangsúlyozta, hogy még mindig jelentkezhetnek a kis- és közepes vállalkozások a különböző állami támogatási programokra, mint például az ügyfeleik körében igen nagy népszerűségnek örvendő IMM Invest programra. Az OTP közülük is a legkisebbekre összpontosít, külön összeget tartalékoltak a megsegítésükre.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.